CONMEBOL Libertadores: Club Cerro Porteño - CA River Plate Buenos Aires 1-1 (1-0)

30 sierpnia w Asunciónie odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Cerro a River Plate. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła drużyna River Plate tylko 2-0, więc awans wywalczyła jedenastka River Plate.

N. De La Cruz 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna River Plate wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cerro w ósmej minucie spotkania, gdy Nelson Valdez zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joaquín Larrivey.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Cerro: Nelsonowi Valdezowi w 22. i Juanowi Patiñowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerro.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie wynik ustalił Diego De La Cruz.

W 55. minucie Ignacio Fernández zastąpił Cristiana Ferreirę. W 64. minucie kartkę dostał Mathías Villasanti, piłkarz Cerro. W 66. minucie w drużynie Cerro doszło do zmiany. Luis Fariña wszedł za Federica Carriza.

Chwilę później trener River Plate postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Rafaela Borrégo. Na boisko wszedł Lucas Pratto, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 69. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce River Plate doszło do zmiany. Ignacio Scocco wszedł za Matíasa Suáreza.

A kibice Cerro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Churína. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Joaquín Larrivey. W 80. minucie w zespole Cerro doszło do zmiany. Sergio Díaz wszedł za Óscara Ruiza. W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Albertowi Espínoli z drużyny gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Milton Casco
90′ Alberto Espínola Giménez
Lucas Martínez Quarta
45′ Juan Gabriel Patiño Martínez
Gonzalo Ariel Montiel
Juan Camilo Saiz Ortegón
Robert Rojas
Juan José Aguilar Orzuza
Diego Nicolás De La Cruz Arcosa  52′
66′ Federico Gastón Carrizo
Ignacio Martín Fernández55′
80′ Óscar Ramón Ruiz Roa
Exequiel Alejandro Palacios
64′ Mathías Adalberto Villasanti Rolón
Bruno Zuculini73′
69′ 77′ Joaquín Oscar Larrivey
Rafael Santos Borré Maury68′
 8′ 22′ Nelson Valdez
Javier Horacio Pinola
66′ Luis Carlos Fariña Olivera
Lucas David Pratto68′
77′ Diego Churín
Ignacio Martín Scocco74′
80′ Sergio Ismael Díaz Velázquez

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.