CONMEBOL Libertadores: Club Atlético Progreso - Barcelona SC 0-2 (0-1)

W meczu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 23 stycznia, drużyna Atlético Progreso przegrała z Barcelona SC 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Parque Alfredo Víctor Viera w Montevideo.

L. Martínez 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Barcelona SC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelona SC w 22. minucie spotkania, gdy Fidel Martinez strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Leandro Martínez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Progreso: Gonzalowi Andradzie w 25. i Rodrigowi Mieresowi w 34. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Barcelona SC.

W 48. minucie sędzia przyznał kartkę Alisonowi Pérezowi z zespołu Atlético Progreso.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Leandro Martínez. Przy strzeleniu gola pomagał Damián Díaz.

W 55. minucie w jedenastce Barcelona SC doszło do zmiany. Jean Montaño wszedł za Leandra Martíneza. W 66. minucie Luis Gáspari został zastąpiony przez Maicola Rodrígueza. W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonatana Alveza z Barcelona SC, a w 76. minucie Rodriga Viegę z drużyny przeciwnej.

Między 76. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Progreso: Mathías Riquero, Alexander Rosso, na ich miejsce weszli: Joaquín Gottesman, Facundo Peraza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Damiána Díaza, Fidela Martineza zajęli: Ely Esterilla, Matías Oyola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Martinez
48′ Alison Nicola Pérez Barone
Javier Nicolás Burrai
Mauricio Loffreda Zinula
Darío Javier Aimar Álvarez
34′ Rodrigo Gastón Mieres Pérez
Mario Alberto Pineida Martínez
Federico Platero Gozzaneo
Pedro Pablo Velasco Arboleda
25′ Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
Damián Rodrigo Díaz85′
Esteban Ricardo González Maciel
Gabriel Marques de Andrade Pinto
76′ Mathías Damián Riquero Beretta
Leandro Emmanuel Martínez  48′ 55′
76′ Rodrigo Pascual Viega Alves
Bruno Piñatares Prieto
76′ Alexander Mauricio Rosso Génova
Williams Ismael Riveros Ibáñez
Álex Maximiliano Silva Garrel
Jonatan Daniel Alvez Sagar75′
66′ Luis Santiago Gáspari Vázquez
José Stalin Caicedo Porozo
76′ Joaquín Gottesman Villanueva
Éder Derik Cetre Castillo
Joel Isaac Lew Veloso
Ely Jair Esterilla Castro85′
66′ Maicol Ezequiel Rodríguez Alonso
Jean Carlos Montaño Valencia55′
Federico Horacio Laens Martino
Matías Damián Oyola89′
76′ Facundo Peraza Fontana
Angel Fernando Quiñonez Guerrero
Ricardo Nahuel Roldán Pinela

Rodrigo Ezequiel Vidal Piñeyro

Zawodnicy Atlético Progreso otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.