CONMEBOL Libertadores: Cerro Largo Fútbol Club - CD Palestino 1-1 (1-0)

5 lutego na Estadio Domingo Burgueño Miguel w Maldonadzie odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Cerro Largo i CD Palestino. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

CONMEBOL Libertadores
2020-02-05 23:15 | Stadion: Estadio Domingo Burgueño Miguel | Arbiter: F. Rapallini
Cerro Largo Fútbol Club
CD Palestino
1
1
E. Borges 29'
J. Benítez 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Guillermo Soto, zawodnik CD Palestino.

Trzeba było trochę poczekać, aby Enzo Borges wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerro Largo , zdobywając bramkę w 29. minucie pojedynku. W 39. minucie arbiter wyrzucił z boiska Washingtona Aguerrego z Cerro Largo.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Cerro Largo jak grom z jasnego nieba, trener w 42. minucie ściągnął z boiska pomocnika Gonzala Lamarda, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Pablo Bentancur. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Palestino: Césarowi Cortésowi w 44. minucie i Sergiowi Felipemu w trzeciej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cerro Largo.

Drugą połowę zespół CD Palestino rozpoczął w zmienionym składzie, za Bryana Carrascę wszedł Renato Tarifeño. W 54. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Mauriciowi Gómezowi z Cerro Largo.

W 59. minucie za Enza Borgesa wszedł Hans Müller. W 69. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Carlosowi Faríasowi, piłkarzowi CD Palestino. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Palestino doszło do zmiany. Fabián Ahumada wszedł za Césara Cortésa.

Zespół CD Palestino wyrównał wynik meczu. W 71. minucie wynik ustalił Jonathan Benítez. Przy strzeleniu gola pomógł Carlos Farías.

W 74. minucie Aldo Fernández został zmieniony przez Richarda Dorrega, co miało wzmocnić drużynę Cerro Largo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Beníteza na Estebana Carvajala w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hugona Magallanesa z Cerro Largo, a w 88. minucie Nicolása Díaza z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Cortés Pinto
39′ Washington Omar Aguerre Lima
Gastón Guruceaga Fagúndez
José Enrique Etcheverry Mendoza
Bryan Paul Carrasco Santos46′
Robinson Martín Ferreira García
Nicolás Andrés Díaz Huincales88′
54′ Mauricio Sebastián Gómez Castro
Sergio Andrés Felipe Silva45′
Gastón Agustín Heredia
Vicente Felipe Fernández Godoy
81′ Hugo Alejandro Magallanes Silveira
Guillermo Tomás Soto Arredondo11′
Víctor Hugo Dorrego Coito
Jonathan Oscar Benítez  71′ 90′
42′ Gonzalo Agustín Lamardo
Carlos Agustín Farías69′
 29′ 59′ Enzo Araciel Borges Couto
Luis Antonio Jiménez Garcés
Gonzalo José Latorre Bovio
Leandro Iván Benegas
74′ Aldo Tomás Luján Fernández
César Alexis Cortés Pinto44′ 70′
42′ Pablo Ramiro Bentancur Rodríguez
Henry Steven Sanhueza González
74′ Richard Andrés Dorrego Coito
Jorge Matias Araya Pozo
Jonathan Jorge Suárez
Esteban Andrés Carvajal Tapia90′
Sergio Nicolás Leites Montes
Sebastián Felipe Silva Lavanderos
59′ Hans Axel Müller Odriozola