CONMEBOL Libertadores: CD San José - Club Guarani Asuncion 0-1 (0-0)

W spotkaniu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 22 stycznia, zespół CD San Jose przegrał z Guarani Asuncion 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jesús Bermúdez w Oruro.

C. Báez 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w pierwszych minutach zespół CD San Jose próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 23. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Guarani Asuncion i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Guarani Asuncion wyszła w zmienionym składzie, za Rolanda Garcíę wszedł Jhohan Romaña. W 58. minucie za Marquinha wszedł Jorge Añez.

W 66. minucie Fernando Fernández został zmieniony przez Waltera Clara, a za Rodneya Redesa wszedł na boisko Nicolás Maná, co miało wzmocnić jedenastkę Guarani Asuncion. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Vidaurrego na Erlana Condoriego oraz Kevina Fernándeza na Williama Velasca. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Kevin Fernández z CD San Jose. Była to 83. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Guarani Asuncion zdobył z karnego Cristhian Báez w 85. minucie.

Cristhian Javier Báez  85′ (k.) 26′
42′ 58′ Marco Antonio Morgon Filho
Ángel Guillermo Benítez
José Marcelo Gomes
Rolando García Guerreño46′
Roly Desiderio Sejas Muñoz
Hernán Ezequiel Lópes
69′ Iván Gonzálo Vidaurre Mejía
Iván Rodrigo Ramírez Segovia
Freddy Alessandro Abastoflor Molina
José Ignacio Florentín Bobadilla
Rodrigo Vargas Touchard
Ángel María Benítez Argüello
83′ 85′ Kevin Aquilino Fernández Capuma
Aldo Sebastián Pérez Ramos
58′ Jorge Luis Añez Torrico
Miguel Ángel Benítez Guayuan
69′ Erlan Boris Condori Galvarro
Milton Marcelo Maciel Brítez
85′ William Marco Velasco Quiroz
Nicolás Andrés Maná75′

Raúl Marcelo Bobadilla

Estiven Osmar Pérez Yegros

Przewaga drużyny CD San Jose w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.