CONMEBOL Libertadores: CD Palestino - Cerro Largo Fútbol Club 5-1 (2-0)

12 lutego na Estadio San Carlos de Apoquindo w Santiago de Chile odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CD Palestino a Cerro Largo. Starcie zakończyło się zwycięstwem CD Palestino 5-1. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 1-1, awans wywalczyła jedenastka CD Palestino.

E. Borges 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Palestino w 18. minucie spotkania, gdy Bryan Carrasco zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Leandro Benegas.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Víctora Dorrega z Cerro Largo, a w 26. minucie Leandra Benegasa z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Carlos Farías wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Palestino, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Sergia Felipego.

W 37. minucie arbiter pokazał kartkę Aldowi Fernándezowi, zawodnikowi Cerro Largo. W 40. minucie Víctor Dorrego został zmieniony przez Gonzala Latorrego. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Cerro Largo doszło do zmiany. Enzo Borges wszedł za Hansa Müllera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Hugo Magallanes został zmieniony przez Gonzala Lamarda, co miało wzmocnić zespół Cerro Largo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bryana Carrascę na Matíasa Camposa w 63. minucie. W 71. minucie kartkę obejrzał Gonzalo Latorre z jedenastki Cerro Largo.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie wynik na 3-0 podwyższył Leandro Benegas. Przy strzeleniu gola pomagał César Cortés.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Carlos Farías z CD Palestino. Asystę zanotował Luis Jiménez.

Mimo że zespół Cerro Largo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 69 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie bramkę pocieszenia zdobył Enzo Borges. Asystę przy golu zanotował Robinson Ferreira.

Piłkarze CD Palestino szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Renato Tarifeño. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył César Cortés.

W 90. minucie kartką został ukarany José Etcheverry, zawodnik Cerro Largo. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Pablo Ramiro Bentancur Rodríguez
 18′ 63′ Bryan Paul Carrasco Santos
José Enrique Etcheverry Mendoza90′
Lucas Javier Acevedo
Robinson Martín Ferreira García
84′ Nicolás Andrés Díaz Huincales
Hans Axel Müller Odriozola41′
 34′, 76′ Carlos Agustín Farías
Adrián Guillermo Sánchez
 71′ 26′ 80′ Leandro Iván Benegas
Brian Ferrarés Fernández
84′ Henry Steven Sanhueza González
Sergio Nicolás Leites Montes
63′ Matías Rodrigo Campos López
Hamilton Miguel Pereira Ferrón
Nicolás Imanol Alberto Solabarrieta Vergara
Enzo Araciel Borges Couto41′  78′
80′  88′ Renato Nicolás Tarifeño Aranda
Gonzalo José Latorre Bovio40′ 71′

Guillermo Luis May Bartesaghi

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom CD Palestino, a zawodnikom Cerro Largo przyznał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.