CONMEBOL Libertadores: CD Independiente Medellin - Atlético Tucumán 1-0 (1-0)

W spotkaniu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 19 lutego, zespół Independiente Medellin wygrał z Atletico Tucuman 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Atanasio Girardot w Medellín.

CONMEBOL Libertadores
2020-02-19 01:30 | Stadion: Estadio Atanasio Girardot | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
CD Independiente Medellin
Atlético Tucumán
1
0
A. Ricaurte 16'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał kartkę Cristianowi Erbesowi z Atletico Tucuman.

Jedynego gola meczu strzelił Andrés Ricaurte dla zespołu Independiente Medellin. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Yulián Gómez.

W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Arielowi Rojasowi, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Independiente Medellin.

W 55. minucie kartkę dostał Jesús Murillo z drużyny gospodarzy. W 62. minucie Maicol Balanta zastąpił Leonarda Castro.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Independiente Medellin doszło do zmiany. Edwin Mosquera wszedł za Larry'ego Angula. Trener Atletico Tucuman postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Ramira Carrerę i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Díaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Ariel Rojas został zmieniony przez Nicolása Aguirrego, a za Javiera Toleda wszedł na boisko Leonardo Heredia, co miało wzmocnić zespół Atletico Tucuman. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiera Reinę na Yesida Díaza.

W 76. minucie kartkę dostał Dylan Gissi, piłkarz Atletico Tucuman. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dylan Gissi76′
55′ Jesús David Murillo Largacha
Marcelo Damián Ortiz
68′ Larry Johan Angulo Riascos
Guillermo Luis Ortíz
Adrián Arregui
Gustavo Ariel Toledo
Didier Delgado Delgado
Guillermo Gastón Acosta
86′ Javier Arley Reina Calvo
Ramiro Ángel Carrera71′
 16′ Andrés Ricaurte Vélez
Cristian Damián Erbes6′
Juan Fernando Caicedo Benítez
Ariel Mauricio Rojas22′ 75′
62′ Maicol Balanta Peña
Javier Fabián Toledo90′
Yulián Andrés Gómez Mosquera
Lucas Santiago Melano
Luis Erney Vásquez Caicedo
Alejandro Miguel Sánchez
86′ Yesid Alberto Díaz Montero
Federico Bravo
62′ Leonardo Fabio Castro Loaiza
José Luis Fernandez
Juan Manuel Cuesta Baena
Leonardo Matías Heredia90′
Federico Raúl Laurito
Gustavo Matías Alustiza
68′ Edwin Stiven Mosquera Palacios
Leandro Nicolás Díaz71′

Augusto Diego Lotti

Jedenastka Atletico Tucuman miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Atletico Tucuman przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.