CONMEBOL Libertadores: Carabobo FC - Club Universitario de Deportes Lima 1-1 (0-0)

W meczu rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 21 stycznia, drużyna Carabobo zremisowała z CUD Lima 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na CTE Cachamay w Ciudadzie Guayanym.

J. Dos Santos 83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna CUD Lima zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Carabobo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivána Santillána z CUD Lima, a w 35. minucie Luisa Barrios z drużyny przeciwnej.

W 41. minucie Rafael Guarderas zastąpił Jesúsa Barca. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 46. minucie Edson Tortolero dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Richard Badillo.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Luisowi Melowi z drużyny Carabobo. W 58. minucie w zespole Carabobo doszło do zmiany. Wilfredo Herrera wszedł za Jesúsa Gonzáleza. Chwilę później trener Carabobo postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Edsona Tortolera. Na boisko wszedł José Ferrer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 66. minucie w jedenastce CUD Lima doszło do zmiany. Luis Urruti wszedł za Alejandra Hohberga. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ottoniel Medina, piłkarz Carabobo. Trener CUD Lima postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Donalda Millána i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Succara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 75. minucie w jedenastce Carabobo doszło do zmiany. Edwar Bracho wszedł za Ottoniela Medinę.

Drużyna Carabobo długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 37 minut, jednak jedenastka CUD Lima doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jonathan Dos Santos. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę obejrzał Federico Alonso z CUD Lima.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Nelinho Minzúm Quina Asín
70′ 75′ Ottoniel José Medina Medina
Iván Diego Santillán Atoche34′
 46′ 62′ Edson Alejandro Tortolero Toro
Armando André Alfageme Palacios
Williams José Pedrozo García
Rafael Guarderas Saravia41′
35′ Luis Alexis Barrios Rojas
Donald Diego Millán Rodríguez74′
56′ Luis Carlos Melo Salcedo
Alberto Abdiel Quintero Medina
Carlos Ignacio Ramos Rodríguez
Jonathan David Dos Santos Duré  83′
58′ Jesús Alberto González Quijada
Alejandro Hohberg González66′
Pedro Alejandro Caraballo Ordaz
Aamet José Calderón Tello
Jorge Abraham Graterol Nader
Junior César Morales Reyes
75′ Edwar Segundo Bracho Suárez
Paulo César De La Cruz Télles
62′ José Ángel Ferrer Torres
Alexander Nasim Succar Cañote74′
58′ Wilfredo Alexander Herrera Torres
Luis Alfredo Urruti Giménez66′

Wyraźna przewaga zespołu CUD Lima nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Carabobo. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze CUD Lima otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.