CONMEBOL Libertadores: CA River Plate Buenos Aires - Club Cerro Porteño 2-0 (1-0)

23 sierpnia w Capital Federal odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami River Plate i Cerro. Starcie zakończyło się zwycięstwem River Plate 2-0.

CONMEBOL Libertadores
2019-08-23 00:15 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: V. Carrillo
CA River Plate Buenos Aires
Club Cerro Porteño
2
0
I. Fernández 8'
R. Borré 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna River Plate wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Joaquínowi Larriveyowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w ósmej minucie spotkania, gdy Ignacio Fernández strzelił z karnego pierwszego gola. Od 35. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Cerro i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki River Plate.

Na drugą połowę zespół Cerro wyszedł w zmienionym składzie, za Fernanda Amorebietę wszedł Juan Saiz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników River Plate w 65. minucie spotkania, gdy Rafael Borré zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Trener Cerro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Óscara Ruiza. Na boisko wszedł Luis Fariña, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 70. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Exequielowi Palaciosowi i Nelsonowi Valdezowi. W 79. minucie za Ignacia Fernándeza wszedł Lucas Pratto. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Gonzalo Montiel z River Plate.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Jorge Carrascal, Ignacio Scocco, a na ich miejsce weszli Rafael Borré, Matías Suárez. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Santiago Arzamendia Duarte
81′ Gonzalo Ariel Montiel
Alberto Espínola Giménez
Robert Rojas
Juan Gabriel Patiño Martínez45′
43′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Juan José Aguilar Orzuza
 8′ (k.) 79′ Ignacio Martín Fernández
Federico Gastón Carrizo43′
70′ Exequiel Alejandro Palacios
Óscar Ramón Ruiz Roa67′
45′ Enzo Perez
Mathías Adalberto Villasanti Rolón
 65′ (k.) 90′ Rafael Santos Borré Maury
Joaquín Oscar Larrivey7′
90′ Matías Ezequiel Suárez
Salustiano Antonio Candia Galeano
90′ Jorge Andrés Carrascal Guardo
Luis Carlos Fariña Olivera67′
79′ Lucas David Pratto
Marcelo José Palau Balzaretti
90′ Ignacio Martín Scocco
Alan Francisco Rodríguez Armoa

Diego Churín

Sergio Ismael Díaz Velázquez

Drużyna River Plate była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie. Wyjątkowa nieporadność napastników Cerro była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gości. Przyznał im cztery żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy River Plate otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Cerro w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.