CONMEBOL Libertadores: CA Paranaense Kurytyba - CA Boca Juniors Bueons Aires 0-1 (0-0)

W pojedynku rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 25 lipca, zespół Atletico Paranaense przegrał z Boca Juniors 0-1 (0-0).

A. Mac Allister 83'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Guimarãesa z Atletico Paranaense, a w 25. minucie Paola Goltza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 53. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Boca Juniors (”Los Xeneizes”). Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Nikão i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Nazárię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 75. minucie Ramón Ábila został zmieniony przez Jana Hurtadę. Chwilę później trener Boca Juniors postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Maura Zarate'a. Na boisko wszedł Carlos Tevez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Vitinho wszedł za Marcela Cirina.

Bramkarz Atletico Paranaense wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na siedem minut przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Alexis Mac. Asystę zanotował Carlos Tevez.

W 85. minucie Alexis Mac został zmieniony przez Emanuela Reynosa, co miało wzmocnić zespół Boca Juniors. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucha Gonzáleza na Tomása Andradego. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania sędzia wskazał na wapno, ale Marco Ruben spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Marcelo Alexis Weigandt
68′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Nicolás Capaldo Toboas53′
87′ 86′ Luis Oscar Gonzalez
Alexis Mac Allister  83′ 85′
2′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Iván José Marcone63′
90′ (k.) Marco Gastón Ruben
Nahitan Nandez
80′ Marcelo Cirino da Silva
Frank Yusty Fabra Palacios
86′ 87′ Tomás Gustavo Andrade
Emanuel Reynoso85′
68′ Bruno dos Santos Nazário
Eduardo Antonio Salvio
Jáderson Flores dos Reis
Jan Carlos Hurtado Anchico75′
80′ Vitor Hugo Naum dos Santos
Cristian David Pavón
Braian Ezequiel Romero
Carlos Tevez76′

Sebastián Villa Cano

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Atletico Paranaense dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.