CONMEBOL Libertadores: CA Boca Juniors Bueons Aires - CA Paranaense Kurytyba 2-0 (0-0)

1 sierpnia w Ciudadzie de Buenos Aires odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Boca Juniors a Atletico Paranaense. Mecz zakończył się zwycięstwem Boca Juniors 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Boca Juniors tylko 1-0, więc awans wywalczyła jedenastka Boca Juniors.

E. Salvio 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Boca Juniors i dwie drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Ramón Ábila wywołał eksplozję radości wśród kibiców Boca Juniors, strzelając gola w 57. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Nahitan Nandez.

W następstwie utraty gola trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Nikão i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Nazárię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Atletico Paranaense: Brunonowi Guimarãesowi w 69. i Marcelowi Cirinowi w 73. minucie. W 74. minucie za Márcia Azevedę wszedł Vitinho.

W 87. minucie kartkę dostał Ramón Ábila, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boca Juniors w 90. minucie spotkania, gdy Eduardo Salvio zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Alexis Mac.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Márcio Gonzaga de Azevedo74′
19′ Carlos Roberto Izquierdoz
. Jonathan83′
Emanuel David Más Sgros
Leonardo Pereira
7′ Marcelo Alexis Weigandt
Bruno Guimarães Rodriguez Moura69′
5′ 75′ Nahitan Nandez
Marco Gastón Ruben
 57′ 87′ 90′ Ramón Darío Ábila
Marcelo Cirino da Silva73′
90′ Mauro Zarate
Leonardo Cittadini
90′ Emanuel Reynoso
Erick Luis Conrado Carvalho
75′  90′ Eduardo Antonio Salvio
Luis Oscar Gonzalez
90′ Jan Carlos Hurtado Anchico
Matheus Rossetto
Javier Agustín Obando
Bruno dos Santos Nazário64′
Carlos Tevez
Vitor Hugo Naum dos Santos74′

Braian Ezequiel Romero83′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Atletico Paranaense dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.