CONMEBOL Libertadores: Barcelona SC - Club Atlético Progreso 3-1 (1-0)

30 stycznia na Estadio Monumental Isidro Romero Carbo w Guayaquil odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Barcelona SC a Atlético Progreso. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barcelona SC 3-1. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-01-30 01:30 | Stadion: Estadio Monumental Banco Pichincha | Arbiter: A. Samaniego
A. Rosso 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Barcelona SC wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barcelona SC w 13. minucie spotkania, gdy Damián Díaz strzelił pierwszego gola.

Między 32. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Atlético Progreso i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Barcelona SC.

Drugą połowę jedenastka Atlético Progreso rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luisa Gáspariego wszedł Facundo Peraza.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alexander Rosso. W zdobyciu bramki pomógł Facundo Peraza.

Natychmiast po stracie gola drużyna gospodarzy znów trafiła do bramki rywala. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Fidel Martinez. Przy zdobyciu bramki pomagał Damián Díaz.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Barcelona SC: Fidelowi Martinezowi w 58. i Mariowi Pineidzie w 61. minucie. W tej samej minucie trener Atlético Progreso postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Viegę. Na boisko wszedł Joaquín Gottesman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Niedługo później Pedro Velasco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Barcelona SC, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Leandro Martínez.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Aleksowi Silvie z jedenastki gości. W 76. minucie Fidel Martinez został zmieniony przez Ely'ego Esterillę. W 80. minucie Mathías Riquero został zmieniony przez Joela Lewa, co miało wzmocnić zespół Atlético Progreso. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damiána Díaza na Matíasa Oyolę oraz Leandra Martíneza na José Caiceda.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Alison Nicola Pérez Barone
43′ Darío Javier Aimar Álvarez
Mauricio Loffreda Zinula
61′ Mario Alberto Pineida Martínez
Rodrigo Gastón Mieres Pérez32′
 73′ Pedro Pablo Velasco Arboleda
Federico Platero Gozzaneo43′
 13′ 83′ Damián Rodrigo Díaz
Gonzalo Sebastián Andrada Acosta
Gabriel Marques de Andrade Pinto
Esteban Ricardo González Maciel
85′ Leandro Emmanuel Martínez
Luis Santiago Gáspari Vázquez46′
 57′ 58′ 76′ Fidel Martinez
Pablo Martín Marta Rodríguez
85′ José Stalin Caicedo Porozo
Joaquín Gottesman Villanueva61′
Éder Derik Cetre Castillo
Joel Isaac Lew Veloso80′
76′ Ely Jair Esterilla Castro
Maicol Ezequiel Rodríguez Alonso
Jean Carlos Montaño Valencia
Facundo Peraza Fontana46′
83′ Matías Damián Oyola
Rodrigo Ezequiel Vidal Piñeyro
Washington Wilfrido Vera Gines

Angel Fernando Quiñonez Guerrero

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Barcelona SC otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.