CONMEBOL Libertadores: Atlético Tucumán - Club The Strongest 2-0 (1-0) rzuty karne 6-5

13 lutego na Estadio Monumental Presidente José Fierro w Sanie Miguel de Tucumánie odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Atletico Tucuman a Clubu The Strongest. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atletico Tucuman 2-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła jedenastka Clubu The Strongest 2-0 rozegrano rzuty karne, po których awans wywalczył zespół Atletico Tucuman wygrywając w nich 6-5.

CONMEBOL Libertadores
2020-02-13 01:30 | Stadion: Estadio Monumental Presidente José Fierro | Arbiter: Raphael Claus
L. Heredia 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Atletico Tucuman wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Atletico Tucuman zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Clubu The Strongest była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Tucuman w 22. minucie spotkania, gdy Marcelo Ortiz strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Guillermo Acosta.

W 33. minucie w zespole Clubu The Strongest doszło do zmiany. Willie wszedł za Raúl Castro Peñalozę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Tucuman.

Drugą połowę jedenastka Clubu The Strongest rozpoczęła w zmienionym składzie, za Harolda Reinę wszedł Rolando Blackburn.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atletico Tucuman, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Heredia. Przy zdobyciu bramki pomógł Lucas Melano.

W 64. minucie Leonardo Heredia zastąpił Augusta Lottiego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Marvin Orlando Bejarano Jimenez
 22′ Marcelo Damián Ortiz
Gonzalo Gabriel Castillo Cabral
Guillermo Gastón Acosta
Gonzalo Damián Godoy Silva
82′ Cristian Damián Erbes
Saúl Torres Rojas
José Luis Fernandez
Juan Gabriel Valverde Rivera
 58′ 64′ Leonardo Matías Heredia
Raúl Castro Peñaloza33′
Ariel Mauricio Rojas
Wálter Veizaga Argote
72′ Leandro Nicolás Díaz
Jhasmany Campos Davalos
82′ Federico Bravo
Rudy Alejandro Cardozo Fernández
72′ Ramiro Ángel Carrera
Ramiro Vaca Ponce
Tomás Esteban Cuello
Rolando Manrique Blackburn Ortega46′
Gustavo Matías Alustiza
Willie Hortencio Barbosa33′
64′ Augusto Diego Lotti
Gabriel Agustín Sotomayor Cardozo

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek jedenastka Atletico Tucuman pokonała piłkarzy Clubu The Strongest 6-5. Swoją drużynę pogrążyli Rolando Blackburn, Saúl Torres, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał Javier Toledo z drużyny Atletico Tucuman, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego jedenastka wygrała.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Clubu The Strongest dokonała dwóch zmian.