Clube de Regatas do Flamengo - Club Sporting Cristal 2-1 (1-0). 6. kolejka Copa Libertadores

W pojedynku 6. kolejki Copa Libertadores, który rozegrany został 25 maja, zespół Flamengo-RJ-otu zwyciężył ze Sportingiem Cristal 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

W  pojedynku 6. kolejki  Copa Libertadores, który rozegrany został 25 maja, zespół Flamengo-RJ-otu zwyciężył  ze Sportingiem Cristal  2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Flamengo-RJ-otu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Geraldowi Tavarze z Sportinga Cristal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo-RJ-otu w 30. minucie spotkania, gdy Mauricio Isla zdobył pierwszą bramkę. W 37. minucie kartką został ukarany Joao Gomes, piłkarz Flamengo-RJ-otu.

W 45. minucie Gerald Tavara zastąpił Jesusa Castilla. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo-RJ-otu.

Trener Flamengo-RJ-otu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Joao Gomesa. Na boisko wszedł Andreas Pereira, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół Sportinga Cristal ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Flamengo-RJ-otu, strzelając kolejnego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Pedro. Sytuację bramkową stworzył Andreas Pereira.

W 78. minucie Horacio Calcaterra został zmieniony przez Leandra Sosę, a za Irvena Avilę wszedł na boisko Joao Grimaldo, co miało wzmocnić zespół Sportinga Cristal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara na Victora Hugo oraz Thiaga Maię na Diego. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Yoshimar Yotun z jedenastki Sportinga Cristal. Była to 80. minuta starcia.

Christofer Gonzales wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Cristal, zdobywając bramkę w 86. minucie meczu. Drużynie Sportinga Cristal zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Flamengo-RJ-otu.

Zespół Flamengo-RJ-otu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Zawodnicy Flamengo-RJ-otu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Flamengo-RJ-otu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Sportinga Cristal wykorzystała wszystkie zmiany.