Clube de Regatas do Flamengo - Club Deportes Tolima 7-1 (2-0). Copa Libertadores

7 lipca na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro odbył się mecz Copa Libertadores pomiędzy drużynami Flamengo-RJ-otu i Deportesu Tolima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo-RJ-otu 7-1.

7 lipca  na Estadio Jornalista Mario Filho w Rio de Janeiro odbył się mecz   Copa Libertadores pomiędzy drużynami Flamengo-RJ-otu  i Deportesu Tolima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Flamengo-RJ-otu 7-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Flamengo-RJ-otu wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Przy zdobyciu bramki pomagał Giorgian de Arrascaeta.

Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Flamengo-RJ-otu objęła prowadzenie. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Pedro.

W 20. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Deportesu Tolima Julian Quinones. W 28. minucie Daniel Catano został zmieniony przez Cristiana Trujilla.

W 45. minucie boisko opuścili zawodnicy Deportesu Tolima: Juan Caicedo, Jeison Angulo, a na ich miejsce weszli Michael Rangel, Michael Rangel. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu Pedro po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0. Asystę zanotował David Luiz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo-RJ-otu w 56. minucie spotkania, gdy Gabriel Barbosa zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zanotował Thiago Maia.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Leo Pereirze z drużyny Flamengo-RJ-otu.

Zawodnicy Deportesu Tolima szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie gola pocieszenia strzelił Julian Quinones.

Pedro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo-RJ-otu, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Rodinei.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo-RJ-otu w 73. minucie spotkania, gdy Matheus Franca strzelił szóstego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Jonathan Marulanda, zawodnik Deportesu Tolima.

W 79. minucie swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Pedro z Flamengo-RJ-otu. W 85. minucie kartkę dostał David Luiz, piłkarz Flamengo-RJ-otu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 7-1.

Drużyna Flamengo-RJ-otu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 21 celnych strzałów.

Jedenastka Flamengo-RJ-otu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Flamengo-RJ-otu dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Flamengo-RJ-otu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Deportesu Tolima dokonała czterech zmian.