Clube Atletico Mineiro - Club Deportes Tolima 1-2 (0-0). 6. kolejka Copa Libertadores

26 maja na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbyło się starcie 6. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Atletico Mineiro-MG i Deportesu Tolima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Deportesu Tolima 2-1.

26 maja  na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte odbyło się starcie  6. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami Atletico Mineiro-MG  i Deportesu Tolima. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Deportesu Tolima 2-1.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Gudze z jedenastki Atletico Mineiro-MG. Była to 13. minuta spotkania.

W 45. minucie za Gugę wszedł Mariano. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Cristianowi Trujillowi z Deportesu Tolima.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Deportesu Tolima w 55. minucie spotkania, gdy Michael Rangel zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andres Ibarguen.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 59. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rodrigowi Urenie i Ademirowi. W 63. minucie w zespole Atletico Mineiro-MG doszło do zmiany. Savio wszedł za Ademira. W następstwie utraty bramki trener Atletico Mineiro-MG postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Rubensa i na pole gry wprowadził napastnika Eduarda Sashę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 70. minucie Daniel Catano został zmieniony przez Lucumiego Jeisona, co miało wzmocnić zespół Deportesu Tolima. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaira na Calebego. Po chwili trener Deportesu Tolima postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andresa Ibarguena wszedł Leider Riascos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Deportesu Tolima utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Deportesu Tolima udało się strzelić gola i wygrać. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Atletico Mineiro-MG doszło do zmiany. Fabio Netto wszedł za Ignacia Fernandeza.

Drużyna Atletico Mineiro-MG otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie Eduardo Sasha wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Fabio Netto.

W 89. minucie w jedenastce Deportesu Tolima doszło do zmiany. Gustavo Ramirez wszedł za Michaela Rangela.

Szybko po stracie gola zespół Deportesu Tolima ponownie objął prowadzenie. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Lucumi Jeison.

W tej samej minucie kartką został ukarany Gustavo Ramirez, zawodnik Deportesu Tolima. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Przewaga drużyny Atletico Mineiro-MG w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Atletico Mineiro-MG otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Atletico Mineiro-MG wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Deportesu Tolima w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.