Clube Athletico Paranaense - Club Libertad 2-1 (2-1). Copa Libertadores

W starciu Copa Libertadores, które rozegrane zostało 29 czerwca, drużyna Athletico-PR-u wygrała z Clubem Libertad 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Arena Joaquim Americo Guimaraes w Kurytybie.

W  starciu  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 29 czerwca, drużyna Athletico-PR-u wygrała  z Clubem Libertad  2-1 (2-1). Mecz odbył się na Arena Joaquim Americo Guimaraes w Kurytybie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Athletico-PR-u wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Athletico-PR-u otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Vitor Bueno. Asystę zanotował David Terans.

Jedenastka Athletico-PR-u niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół Clubu Libertad doprowadził do remisu. Gola strzelił Hector Villalba. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Miguel Samudio.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Christian z Athletico-PR-u. Była to 26. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletico-PR-u w 32. minucie spotkania, gdy Nicolas Hernandez strzelił drugiego gola. W 45. minucie Christian został zastąpiony przez Ericka.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 55. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clubu Libertad: Hector Villalba, Ramon Martinez, Roque Cruz, Diego Gomez, Camilo Mayada, na ich miejsce weszli: Ivan Franco, William Mendieta, Oscar Cardozo, Bautista Merlini, Ivan Piris. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedrinha, Davida Teransa, Vitora Roquego, Tomasa Cuella zajęli: Agustin Canobbio, Vitor Bueno, Romulo, Matheus Babi. W 77. minucie arbiter ukarał kartką Alvara Campuzana, piłkarza Clubu Libertad.