Clube Athletico Paranaense - Caracas Futbol Club 5-1 (3-0). 6. kolejka Copa Libertadores

27 maja na Arena Joaquim Americo Guimaraes w Kurytybie odbył się mecz 6. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Athletico-PR-u i Caracas. Starcie zakończyło się zwycięstwem Athletico-PR-u 5-1.

27 maja  na Arena Joaquim Americo Guimaraes w Kurytybie odbył się mecz  6. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami Athletico-PR-u  i Caracas. Starcie zakończyło się zwycięstwem Athletico-PR-u 5-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Athletico-PR-u wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Asystę zanotował Abner Vinicius.

W tym czasie to piłkarze Athletico-PR-u otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo.

Drużyna Caracas ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Athletico-PR-u, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie Pablo ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki pomagał David Terans.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletico-PR-u w 45. minucie spotkania, gdy Christian strzelił trzeciego gola.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Carlosa Valdeza, piłkarza Caracas. W 57. minucie w zespole Athletico-PR-u doszło do zmiany. Pedro Rocha wszedł za Agustina Canobbia.

W 58. minucie za Hugona Mourę wszedł Erick.

Zawodnicy Caracas odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola pocieszenia strzelił Carlos Rivero. Bramka padła po podaniu Jeana Munoza.

W 66. minucie w jedenastce Athletico-PR-u doszło do zmiany. Marlos wszedł za Davida Teransa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-1 zdobył po raz drugi na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy Christian. Asystę przy golu zaliczył Erick.

W 73. minucie w zespole Caracas doszło do zmiany. Manuel Molina wszedł za Vicente Rodrigueza.

Pedro Rocha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Athletico-PR-u, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Pablo.

Między 77. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Athletico-PR-u: Christian, Marlos, na ich miejsce weszli: Matheus Fernandes, Vitor Bueno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alberta Zambrana, Jeana Munoza zajęli: Bryant Albizo, Luis Gonzalez. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartkami Khellvena, Andersona Paixao z Athletico-PR-u i Sandra Notaroberta z drużyny Caracas. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Jedenastka Athletico-PR-u zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 18 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Athletico-PR-u w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Caracas w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.