Club Sporting Cristal Lima - Club Atlético Rentistas 2-0 (1-0). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna CS Cristal Lima wygrała z Atlético Rentistas 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nacional de Lima.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-20 00:00 | Stadion: Estadio Nacional de Lima | Arbiter: Franklin Andrés Congo Viteri
Club Sporting Cristal Lima
Club Atlético Rentistas
2
0
A. Hohberg 41'
G. Távara 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gianfranca Cháveza z CS Cristal Lima, a w 31. minucie Edersona Rodrígueza z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę CS Cristal Lima w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Alejandro Hohberg dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Washington Corozo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Cristal Lima.

W 62. minucie Leandro Paiva został zmieniony przez Emiliana Villara.

Jedenastka Atlético Rentistas ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Gerald Távara. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Irven Ávila.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Enzowi Sosie z drużyny gości. Była to 70. minuta pojedynku. Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlético Rentistas: Ederson Rodríguez, Jonathan Urretaviscaya, Franco Pérez, Mario García, na ich miejsce weszli: Juninho Rocha, Maicol Ferreira, Esteban González, Francisco Duarte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Washingtona Coroza, Carlosa Lory zajęli: Marcos Riquelme, Johan Madrid. Niedługo później trener CS Cristal Lima postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Alejandra Hohberga wszedł Alejandro González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w drużynie CS Cristal Lima doszło do zmiany. Jesús Castillo wszedł za Geralda Távarę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jonathan Nicolás Rossi Acuña
79′ Carlos Jhilmar Lora Saavedra
Carlos Andrés Rodales Ramírez
19′ Gianfranco Chávez Massoni
Ramiro Nicolás Cristóbal Calderón
 41′ 87′ Alejandro Hohberg González
Jonathan Urretaviscaya74′
76′ Washington Bryan Corozo Becerra
Franco Marcelo Pérez Portillo81′
 67′ 87′ Gerald Martin Távara Mogollón
Yonatan Irrazábal Condines
87′ Alejandro Damián González Hernández
Damián Alejandro Malrechauffe Verdún
79′ Johan Arturo Alexander Madrid Reyes
Agustín Acosta Bentancourt
Percy Prado Ruiz
Paulo Afonso da Rocha Júnior74′
Eder Benjamín Villalta Mori
Francisco Duarte Genta81′
87′ Jesús Abdallah Castillo Molina
Facundo Peraza Fontana
76′ Marcos Daniel Riquelme
Emiliano Agustín Villar Vidal62′

Piłkarze CS Cristal Lima otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół CS Cristal Lima w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.