Club Sport Emelec - Club Independiente Petrolero 7-0 (4-0). 6. kolejka Copa Libertadores

25 maja na Estadio George Capwell w Guayaquil odbył się mecz 6. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Emeleca i Indep. Petrolera. Starcie zakończyło się zwycięstwem Emeleca 7-0.

25 maja  na Estadio George Capwell w Guayaquil odbył się mecz  6. kolejki  Copa Libertadores pomiędzy drużynami Emeleca  i Indep. Petrolera. Starcie zakończyło się zwycięstwem Emeleca 7-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Emeleca wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Alejandro Cabeza wywołał eksplozję radości wśród kibiców Emeleca, zdobywając bramkę w 16. minucie spotkania.

W 35. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alejandro Cabeza z Emeleca. Asystę przy bramce zanotował Dixon Arroyo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Emeleca w 38. minucie spotkania, gdy Sebastian Rodriguez strzelił trzeciego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Jose Cevallos. W zdobyciu bramki pomógł Eddie Guevara.

W tej samej minucie kartkę otrzymał Bryan Carabali z Emeleca. W tej samej minucie za Yesita Martineza wszedł Luis Ali. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Indep. Petrolera: Juan Rioja, Alex Arancibia, a na ich miejsce weszli Yesit Martinez, Yesit Martinez.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Dixona Arroya, piłkarza Emeleca.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Emeleca w 54. minucie spotkania, gdy Joao Rojas zdobył piątą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Alexis Zapata.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Alejandrowi Cabezie z drużyny Emeleca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emeleca w 75. minucie spotkania, gdy Mauro Quiroga strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Bryana Carabalego.

W 77. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sebastian Rodriguez z Emeleca. Asystę zaliczył Joao Rojas.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7-0.

Jedenastka Emeleca była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Emeleca zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Indep. Petrolera żadną kartką, natomiast piłkarzom Emeleca przyznał trzy żółte.

Jedenastka Emeleca w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Indep. Petrolera dokonała czterech zmian.