Club Olimpia - Internacional Porto Alegre 0-1 (0-0). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

21 maja na Estadio Manuel Ferreira w Asunciónie odbył się mecz 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Olimpii i Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto Alegre 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-21 02:00 | Stadion: Estadio Manuel Ferreira | Arbiter: Néstor Fabián Pitana
Club Olimpia
Internacional Porto Alegre
0
1
Yuri Alberto 83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć starć drużyna Olimpii wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ivánowi Torresowi z Olimpii. Była to 40. minuta starcia.

W 58. minucie w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Mauricio wszedł za Thiaga Galharda. W tej samej minucie Carlos Palacios zastąpił Yuriego Alberta.

W 59. minucie boisko opuścili piłkarze Olimpii: Néstor Camacho, Isidro Pitta, Alejandro Silva, a na ich miejsce weszli Hugo Quintana, Walter González, Jorge Recalde. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Saúla Salceda z Olimpii, a w 62. minucie Edenílsona z drużyny przeciwnej. W 66. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Saúl Salcedo z zespołu Olimpii i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 61. minucie.

Po chwili trener Olimpii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Estigarribię. Na boisko wszedł Jordán Santacruz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Marcos Guilherme, Praxedes, a na ich miejsce weszli Caio Vidal, Edenílson.

Jedyną bramkę meczu dla Porto Alegre zdobył Yuri Alberto w 83. minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcos Guilherme.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yuri Alberto z Porto Alegre, a w 87. minucie Luisa Cáceresa z drużyny przeciwnej. W 84. minucie Rodrigo Dourado został zmieniony przez Rodriga Lindosa, co miało wzmocnić drużynę Porto Alegre. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Braiana Ojedę na Juana Rojasa. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Yuri Alberto, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 84. minucie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcosowi Guilhermemu i Jordánowi Santacruzowi.

Renzo Saravia
87′ Luis Fernando Cáceres Maciel
Lucas Ribeiro dos Santos
61′ 66′ Saúl Savin Salcedo Zárate
Víctor Leandro Cuesta
40′ Iván Arturo Torres Riveros
Moisés Roberto Barbosa
85′ Braian Óscar Ojeda Rodríguez
. Taison
59′ Hugo Lorenzo Quintana Escobar
Edenílson Andrade dos Santos62′ 75′
71′ Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
Rodrigo Dourado Cunha84′
Richard Ortiz Busto
Caio Vidal Rocha75′
59′ Walter Rodrigo González Sosa
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha58′
59′ Jorge Eduardo Recalde Ramírez
Heitor Rodrigues da Fonseca
59′ Néstor Abraham Camacho Ledesma
Bruno Conceição Praxedes75′
Hugo Francisco Fernández Martínez
Lucas de Ramos Silveira
85′ Juan Rodrigo Rojas Ovelar
João Lucas de Souza Cardoso
71′ 90′ Jordán Federico Santacruz Rodas
Mauricio Magalhães Prado58′
59′ Alejandro Daniel Silva González
Rodrigo Oliveira Lindoso84′
Diego Joel Torres Garcete
Gustavo Nonato Santana
Derlis Alberto González Galeano
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos75′ 90′
59′ Isidro Miguel Pitta Saldívar
Yuri Alberto Monteiro da Silva58′  83′ 84′ 90′

Zespół Porto Alegre był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.