Club Nacional de Football - Red Bull Bragantino 3-0 (2-0). 6. kolejka Copa Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Nacionalu (URU) zwyciężyła z Red Bull Bragantinem 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Gran Parque Central w Montevideo.

W  spotkaniu 6. kolejki  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Nacionalu (URU) zwyciężyła  z Red Bull Bragantinem  3-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Gran Parque Central w Montevideo.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Alfonso Trezza.

W 29. minucie kartkę dostał Bruno Praxedes z Red Bull Bragantina.

Jedenastka Red Bull Bragantina ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Nacionalu (URU) , zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Camilo Candido. Przy strzeleniu gola asystował Diego Zabala.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Camila Candida z Nacionalu (URU), a w 45. minucie Helinha z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Lozanowi Leandrowi, piłkarzowi Nacionalu (URU). W 58. minucie za Ramiresa Erica wszedł Lucas Evangelista.

Między 58. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Nacionalu (URU): Camilo Candido, Lozano Leandro, Emmanuel Gigliotti, Alex Castro, na ich miejsce weszli: Christian Almeida, Jose Rodriguez, Ignacio Ramirez, Franco Fagundez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jadsoma Silvy, Natana, Ytala zajęli: Alerrandro, Jan Hurtado, Miguel Silveira. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Natan, zawodnik Red Bull Bragantina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nacionalu (URU) w 84. minucie spotkania, gdy Franco Fagundez strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 86. minucie w zespole Nacionalu (URU) doszło do zmiany. Leandro Otormin wszedł za Diego Zabalę.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Silveirę z Red Bull Bragantina, a w 90. minucie Franca Fagundeza z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Przewaga drużyny Red Bull Bragantina w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Nacionalu (URU) otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Nacionalu (URU) w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Red Bull Bragantina w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.