Club Libertad - Club The Strongest 4-1 (1-1). 6. kolejka Copa Libertadores

W starciu 6. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Clubu Libertad wygrała z The Strongest 4-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie.

W  starciu 6. kolejki  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Clubu Libertad wygrała  z The Strongest  4-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Clubu Libertad wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Asystę zaliczył William Mendieta.

W tym czasie to piłkarze Clubu Libertad otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Lorenzo Melgarejo.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bautistę Merliniego z Clubu Libertad, a w 35. minucie Juana Apontego z drużyny przeciwnej.

Drużyna The Strongest wyrównała wynik meczu. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Luciano Ursino. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Enrique Triverio.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Fernandowi Saucedowi z The Strongest.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu Libertad w 55. minucie spotkania, gdy William Mendieta strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Między 55. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom The Strongest.

W następstwie utraty gola trener The Strongest postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Fernanda Sauceda i na pole gry wprowadził napastnika Henry'ego Vacę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Juan Aponte z The Strongest na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 35. minucie. W 69. minucie Juan Cascini zastąpił Jaime Arrascaitę.

Zespół The Strongest ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Clubu Libertad, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie wynik na 3-1 podwyższył Roque Cruz.

Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clubu Libertad: Cristian Riveros, Bautista Merlini, Roque Cruz, Hernesto Caballero, Miguel Samudio, na ich miejsce weszli: Ivan Franco, Antonio Bareiro, Oscar Cardozo, Matias Espinoza, Diego Gomez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Enrique Triveria, Diego Wayara, Luciana Ursina zajęli: Martin Prost, Oscar Ribera, Rodrigo Amaral. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Club Libertad: Alexandrowi Barbozie w 76. i Hernestowi Caballerowi w 81. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonym czasie gry William Mendieta po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 4-1.

W tej samej minucie żółtą kartką został ukarany Diego Gomez, piłkarz Clubu Libertad. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Zespół Clubu Libertad zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy The Strongest dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.