Club Libertad Asuncion - Club Atlético Nacional SA 1-0 (0-0). CONMEBOL Libertadores

8 kwietnia na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Libertadu i Atletico Nacional. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Libertadu 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-08 02:30 | Stadion: Estadio Defensores del Chaco | Arbiter: Facundo Tello Figueroa
Club Libertad Asuncion
Club Atlético Nacional SA
1
0
C. Báez 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Libertadu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alexander Barboza z Libertadu. Była to 45. minuta starcia.

W 58. minucie Adrián Martínez zastąpił Oscara Cardoza. Trener Atletico Nacional postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Michaela Chacóna i na pole gry wprowadził napastnika Vladimira Hernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristiana Báeza z Libertadu, a w 64. minucie Danovisa Banguera z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Libertadu zdobył Cristian Báez w 78. minucie. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jefferson Duque, Alex Castro, a na ich miejsce weszli Jonatan Alvez, Andrés Andrade.

Yerson Candelo Miranda
 78′ 62′ Cristian Javier Báez
Yerson Mosquera Valdelamar
45′ Alexander Nahuel Barboza Ullúa
Emanuel Olivera
Matías David Espinoza Acosta
Danovis Banguero Lerma64′
77′ Iván René Franco Díaz
Michael Steven Chacón Ibargüen60′
65′ Ramón Martínez López
Baldomero Perlaza Perlaza
Daniel Eduardo Bocanegra Ortíz
Andrés Felipe Andrade Torres79′
65′ Rodrigo Manuel Bogarín Giménez
Sebastián Gómez Londoño
77′ Carlos Sebastián Ferreira Vidal
Jarlan Junior Barrera Escalona
58′ Adrián Emmanuel Martínez
Brayan Stiven Córdoba Barrientos
65′ Blas Antonio Cáceres Garay
Nicolás Hernández Rodríguez
77′ Pedro Reinaldo Delvalle Romero
Neyder Stiven Moreno Betancur
58′ Oscar Cardozo
Jefferson Andrés Duque Montoya79′
77′ Alfio Ovidio Oviedo Álvarez
Jimer Esteban Fory Mejía
65′ Héctor Daniel Villalba
Vladimir Javier Hernández Rivero60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Libertadu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.