Club Jorge Wilstermann - Club Libertad Asuncion 0-2 (0-0). CONMEBOL Libertadores

3 grudnia na Estadio Félix Capriles w Cochabambie odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Jorge' Wilstermann a Libertadu. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Libertadu 2-0, który wywalczył awans.

O. Cardozo 67',79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Libertadu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Edward Zenteno, zawodnik gospodarzy.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Melgarowi z zespołu gospodarzy. W 56. minucie Carlos Ferreira zastąpił Oscara Cardoza.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Oscarowi Cardozowi z Libertadu. Trener Jorge' Wilstermann wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaime Arrascaitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Carlos Melgar.

Bramkarz Jorge' Wilstermann wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 67. minucie bramkę zdobył Oscar Cardozo. Sytuację bramkową stworzył Álvaro Campuzano.

Po chwili trener Libertadu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Adriána Martíneza. Na boisko wszedł Héctor Villalba, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Libertadu, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi na 11 minut przed zakończeniem pojedynku Oscar Cardozo. Przy strzeleniu gola pomagał Matías Espinoza.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 83. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ricardowi Pedrielowi i Pablowi Adornowi. W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Daniel Bocanegra, Paulo da Silva, a na ich miejsce weszli Iván Ramírez, Iván Piris. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Iván Rodrigo Ramírez Segovia88′
19′ Edward Mauro Zenteno Álvarez
Luis Carlos Cardozo Espillaga
Ronny Fernando Montero Martínez
Pablo Javier Adorno Martínez83′
Juan Pablo Aponte Gutiérrez
Iván Rodrigo Piris Leguizamón88′
55′ 62′ Carlos Antonio Melgar Vargas
Antonio Bareiro Álvarez
Patricio Julián Rodríguez
Álvaro Marcial Campuzano
74′ Sergio Henrique Francisco
Matías David Espinoza Acosta
77′ Leonel Justiniano Arauz
Alexander Mejia74′
Cristian Manuel Chávez
Carlos Sebastián Ferreira Vidal56′
77′ Humberto Segundo Osorio Botello
Julio César Enciso
62′ Jaime Darío Arrascaita Iriondo
Oscar Cardozo56′  67′, 79′ 57′
77′ Didi Torrico Camacho
Alfio Ovidio Oviedo Álvarez
Moisés Villarroel Angúlo
Rodrigo Rivero Fernández
77′ William Gustavo Álvarez Vargas
Lucas Daniel Sanabria Brítez
74′ 83′ Ricardo Pedriel Suárez
Héctor Daniel Villalba73′

Jeśli zespół Jorge' Wilstermann nie wykorzystał 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Piłkarze Jorge' Wilstermann otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Libertadu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.