Club Estudiantes de La Plata - Clube Athletico Paranaense 0-1 (0-0). Copa Libertadores

12 sierpnia na Estadio Jorge Luis Hirschi odbyło się spotkanie Copa Libertadores pomiędzy drużynami Estudiantesu La Plata i Athletico-PR-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 1-0.

12 sierpnia  na Estadio Jorge Luis Hirschi odbyło się spotkanie   Copa Libertadores pomiędzy drużynami Estudiantesu La Plata  i Athletico-PR-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Athletico-PR-u 1-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Athletico-PR-u wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Henriquego z Athletico-PR-u, a w 39. minucie Leandra Diaza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie kartkę dostał Pablo z Athletico-PR-u. W 60. minucie w jedenastce Athletico-PR-u doszło do zmiany. Vitor Roque wszedł za Agustina Canobbia.

W tej samej minucie za Pabla wszedł Romulo. Między 67. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Estudiantesu La Plata. Trener Estudiantesu La Plata postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Leonarda Godoya i na pole gry wprowadził napastnika Maura Bosellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Athletico-PR-u postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tomasa Cuella wszedł Nicolas Hernandez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Athletico-PR-u utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Athletico-PR-u udało się strzelić gola i wygrać. Między 83. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Estudiantesu La Plata: Leandro Diaz, Pablo Piatti, Jorge Rodriguez, na ich miejsce weszli: Mauro Mendez, Benjamin Rollheiser, Nehuen Paz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernandinha, Aleksa Santany zajęli: Erick, David Terans. Między 87. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Athletico-PR-u i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Vitor Roque. Asystę zanotował Vitinho.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Estudiantesu La Plata otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Estudiantesu La Plata w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Athletico-PR-u w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.