Club Deportes Tolima - Clube de Regatas do Flamengo 0-1 (0-1). Copa Libertadores

30 czerwca na Estadio Manuel Murillo Toro w Ibague odbył się pojedynek Copa Libertadores pomiędzy drużynami Deportesu Tolima i Flamengo-RJ-otu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flamengo-RJ-otu 1-0.

30 czerwca  na Estadio Manuel Murillo Toro w Ibague odbył się pojedynek   Copa Libertadores pomiędzy drużynami Deportesu Tolima  i Flamengo-RJ-otu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flamengo-RJ-otu 1-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Flamengo-RJ-otu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Flamengo-RJ-otu zdobył Andreas Pereira w 17. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Andreasowi Pereirze z Flamengo-RJ-otu. Była to 18. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Flamengo-RJ-otu.

Między 49. a 52. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Flamengo-RJ-otu i jedną drużynie przeciwnej. Trener Flamengo-RJ-otu postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Diego wszedł Ayrton Lucas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Flamengo-RJ-otu utrzymać prowadzenie.

W 58. minucie kartkę otrzymał Raziel Garcia z drużyny Deportesu Tolima. W tej samej minucie Raziel Garcia został zastąpiony przez Daniela Catana. Między 66. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Deportesu Tolima: Juan Caicedo, Luis Miranda, na ich miejsce weszli: Michael Rangel, Melendez Alvaro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evertona Ribeira, Filipe Luisa zajęli: Marinho, Lazaro.

Trener Deportesu Tolima postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Rodriga Urenę i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Ramireza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Flamengo-RJ-otu: Pedro, Matheuzinho, a na ich miejsce weszli Gabriel Barbosa, Rodinei. W 90. minucie kartką został ukarany David Luiz, piłkarz Flamengo-RJ-otu.

W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Deportesu Tolima, natomiast piłkarzom Flamengo-RJ-otu pokazał cztery.

Drużyna Deportesu Tolima w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Flamengo-RJ-otu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.