Club Cerro Porteno - Sociedade Esportiva Palmeiras 0-3 (0-0). Copa Libertadores

30 czerwca na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie odbył się mecz Copa Libertadores pomiędzy drużynami Cerra Porteno i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Palmeiras 3-0.

30 czerwca  na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie odbył się mecz   Copa Libertadores pomiędzy drużynami Cerra Porteno  i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Palmeiras 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Palmeiras wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Palmeiras zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cerra Porteno była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Gustava Scarpę, piłkarza Palmeiras.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Palmeiras w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie bramkę zdobył Rony. Asystę zanotował Gustavo Scarpa.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Rony z Palmeiras. Przy strzeleniu gola asystował Dudu.

W 71. minucie Alan Benitez został zastąpiony przez Alfia Ovieda. Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Palmeiras: Dudu, Gustavo Scarpa, Raphael Veiga, Rony, na ich miejsce weszli: Wesley, Gabriel Veron, Gabriel Menino, Rafael Navarro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Angela Cardoza, Claudia Aquina, Braiana Samudia zajęli: Enzo Gimenez, Luis Vargas, Marcelo Martins. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Alberto Espinola z Cerra Porteno.

W 86. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Luan wszedł za Ze Rafaela.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 87. minucie spotkania, gdy Murilo Cerqueira zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Zespół Palmeiras zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Cerra Porteno w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Palmeiras w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.