Club Cerro Porteño - CA Mineiro Belo Horizonte 0-1 (0-0). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Cerra przegrała z Atlético Mineiro 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-20 02:00 | Stadion: Estadio General Pablo Rojas | Arbiter: Esteban Ostojich
Club Cerro Porteño
CA Mineiro Belo Horizonte
0
1
Keno 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 36. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 54. minucie Mateus Gonçalves został zastąpiony przez Enza Giméneza. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ángela Cardoza z Cerra, a w 66. minucie Allana z drużyny przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Hulk wszedł za Eduarda Sashę. Trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Marrony'ego i na pole gry wprowadził napastnika Kena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Tchê Tchê, Guilherme Arana, Hyoran, na ich miejsce weszli: Federico Zaracho, Dodô, Nathan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claudia Aquina, Maura Bosellego zajęli: Alan Rodríguez, Federico Carrizo.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro: Eduardowi Vargasowi w 83. minucie i Kenowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie bramkę zdobył Keno.

Guilherme Antonio Arana Lopes36′ 72′
54′ Mateus Gonçalves Martins
Danilo das Neves Pinheiro68′
41′ Mathías Adalberto Villasanti Rolón
Hyoran Kauê Dalmoro88′
75′ Claudio Ezequiel Aquino
Allan Rodrigues de Souza66′
64′ Ángel Rodrigo Cardozo Lucena
Eduardo Vargas83′
Robert Osmar Morales Benítez
Eduardo Colcenti Antunes67′
38′ 75′ Mauro Boselli
Cláudio Rodrigues Gomes
75′ Federico Gastón Carrizo
Nathan Allan de Souza88′
Julio Daniel dos Santos Rodriguez
Ignacio Martín Fernández
54′ Enzo Daniel Giménez Rojas
Alan Steven Franco Palma
75′ Alan Francisco Rodríguez Armoa