Club Atlético Vélez Sarsfield - LDU Quito 3-1 (1-0). 4. kolejka CONMEBOL Libertadores

14 maja na Estadio José Amalfitani w Capitalu Federal odbył się pojedynek 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Clubu Atlético Vélez Sarsfield i LDU Quito. Mecz zakończył się zwycięstwem Clubu Atlético Vélez Sarsfield 3-1.

M. Zunino 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Clubu Atlético Vélez Sarsfield wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Clubu Atlético Vélez Sarsfield. W siódmej minucie karnego dla Club Atlético Vélez Sarsfield nie wykorzystał Thiago Almada strzelając obok bramki.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jhojana Julia, zawodnika LDU Quito.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Clubu Atlético Vélez Sarsfield otworzyli wynik. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Thiago Almada. Asystę zaliczył Lucas Janson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu Atlético Vélez Sarsfield.

W 59. minucie za Adolfa Muñoza wszedł Paulo Zunino. Po chwili trener Clubu Atlético Vélez Sarsfield postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Agustína Bouzata wszedł Miguel Brizuela, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w drużynie Clubu Atlético Vélez Sarsfield doszło do zmiany. Adrián Centurión wszedł za Thiaga Almadę.

Zespół LDU Quito ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Lucas Janson. Przy strzeleniu gola asystował Adrián Centurión.

Między 70. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Clubu Atlético Vélez Sarsfield i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy LDU Quito szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie gola kontaktowego strzelił Paulo Zunino. Asystę przy bramce zanotował Cristian Martínez.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Clubu Atlético Vélez Sarsfield doszło do zmiany. Federico Mancuello wszedł za Agustína Muleta. W 87. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lucas Piovi osłabiając tym samym drużynę LDU Quito. W tej samej minucie w zespole Clubu Atlético Vélez Sarsfield doszło do zmiany. Cristian Tarragona wszedł za Juana Lucera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik na 3-1 podwyższył Federico Mancuello.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Anderson Rafael Ordóñez Valdéz
77′ Francisco Gabriel Ortega
Christian Geovanny Cruz Tapia74′
70′ Pablo Ignacio Galdames Millán
Jordy José Alcívar Macías76′
67′ Agustín Bouzat
Adolfo Alejandro Muñoz Cervantes59′
 69′ Lucas Ezequiel Janson
Billy Vladimir Arce Mina
86′ Agustín Nicolás Mulet
Lucas Ariel Villarruel70′
 45′ 7′ (k.) 67′ Thiago Ezequiel Almada
Jhojan Esmaides Julio Palacios24′ 74′
72′ 87′ Juan Martín Lucero
Luis Antonio Amarilla Lencina
Alexander Dominguez
Erik Dalín Viveros Acosta
67′ Miguel Marcelo Brizuela
Luis Miguel Ayala Brucil74′
Hernán De La Fuente
Luis Alberto Caicedo Medina
77′ Matías de los Santos de los Santos
Moisés David Corozo Cañizares
Damián Ariel Fernández
Pedro Pablo Perlaza Caicedo
Nicolás Garayalde
Frank Joel Ventura Gaspar
86′  90′ Federico Andrés Mancuello
Joseph Alejandro Espinoza Montenegro
Luca Nicolás Orellano
Lucas Ezequiel Piovi70′ 87′
Gerónimo Gastón Poblete
Djorkaeff Neicer Reasco González
67′ Adrián Ricardo Centurión
Paulo Matías Zunino Escudero59′  78′
Florián Gonzalo de Jesús Monzón
Cristian Martínez Borja74′
87′ Cristian Alberto Tarragona

Piłkarze gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół LDU Quito w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.