Club Atlético Vélez Sarsfield - CD Unión La Calera 2-1 (2-1). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

20 maja na Estadio José Amalfitani w Capitalu Federal odbył się mecz 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Clubu Atlético Vélez Sarsfield i CD Unión La Calera. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Clubu Atlético Vélez Sarsfield 2-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-20 00:00 | Stadion: Estadio José Amalfitani | Arbiter: Derlis Fabián López López
J. Vargas 5'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Clubu Atlético Vélez Sarsfield.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu Atlético Vélez Sarsfield w drugiej minucie spotkania, gdy Cristian Tarragona strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Lucas Janson.

Piłkarze CD Unión La Calera nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Jeisson Vargas.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CD Unión La Calera: Gonzalowi Castellaniemu w 35. i Matiasowi Cavalleriemu w 37. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Clubu Atlético Vélez Sarsfield przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie wynik ustalił Thiago Almada. Sytuację bramkową stworzył Francisco Ortega.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Na drugą połowę zespół CD Unión La Calera wyszedł w zmienionym składzie, za Gonzala Castellaniego, Matiasa Cavalleriego weszli Matías Laba, Yerco Oyanedel. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę obejrzał Ariel Martínez z drużyny gości.

W 61. minucie za Simona Ramíreza wszedł Andrés Vilches. W 66. minucie Esteban Valencia został zmieniony przez Matíasa Fernándeza, co miało wzmocnić jedenastkę CD Unión La Calera. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Mancuella na Pabla Galdamesa. W 72. minucie sędzia pokazał kartkę Agustínowi Bouzatowi, zawodnikowi Clubu Atlético Vélez Sarsfield.

W tej samej minucie trener Clubu Atlético Vélez Sarsfield postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Agustína Bouzata wszedł Miguel Brizuela, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Clubu Atlético Vélez Sarsfield utrzymać prowadzenie. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CD Unión La Calera i jedną drużynie przeciwnej.

Érick Wiemberg Higuera73′
88′ Santiago Cáseres
Matias Cavalleri Lopetegui37′ 46′
72′ 72′ Agustín Bouzat
Esteban Cristóbal Valencia Reyes66′
88′ Lucas Ezequiel Janson
Gonzalo Pablo Castellani35′ 46′
67′ Federico Andrés Mancuello
Ariel Elías Martínez Arce61′ 75′
 39′ 72′ Thiago Ezequiel Almada
Jeisson Andrés Vargas Salazar  5′
 2′ Cristian Alberto Tarragona
Jorge Sebastián Sáez
Alexander Dominguez
Rodrigo Esteban Cancino Herrera
72′ Miguel Marcelo Brizuela
Yerco Abraham Oyanedel Hernández46′
67′ Pablo Ignacio Galdames Millán
Matías Ignacio Fernández Cordero66′
Nicolás Garayalde
Víctor Miguel González Chang
88′ Luca Nicolás Orellano
Gustavo Javier Iturra Matus
88′ 90′ Gerónimo Gastón Poblete
Matías Alejandro Laba46′ 83′
72′ Adrián Ricardo Centurión
Bruno Enzo Liuzzi75′
Florián Gonzalo de Jesús Monzón
Pedro Iván Sánchez Torrealba
Mateo Pellegrino Casalanguila
Andrés Alejandro Vilches Araneda61′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.