Club Atletico Talleres (Cordoba) - Club Atletico Colon 1-1 (0-0). Copa Libertadores

W spotkaniu Copa Libertadores, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna Talleresu Cordoba zremisowała z Colonem Santa Fe 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Mario Alberto Kempes.

W  spotkaniu  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna Talleresu Cordoba zremisowała  z Colonem Santa Fe  1-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Mario Alberto Kempes.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Talleresu Cordoba wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie w jedenastce Talleresu Cordoba doszło do zmiany. Federico Girotti wszedł za Michaela Santosa.

Między 32. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Talleresu Cordoba oraz dwie drużynie przeciwnej. W 45. minucie Matias Godoy zastąpił Francisca Pizziniego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Colonu Santa Fe postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Facunda Fariasa i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Rodrigueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Colonu Santa Fe w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry bramkę zdobył Ramon Abila. Przy zdobyciu bramki pomagał Luis Rodriguez.

Drużynie Talleresu Cordoba w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Bramkę na 1-1 w 87. minucie zdobył Alan Franco.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu Talleresu Cordoba nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona pięć celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Talleresu Cordoba wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Colonu Santa Fe w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.