Club Atletico River Plate - Club Alianza Lima 8-1 (3-0). 6. kolejka Copa Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna River Plate wysoko wygrała z Alianzą Lima 8-1 (3-0). Starcie odbyło się na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires.

W  spotkaniu 6. kolejki  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna River Plate wysoko wygrała  z Alianzą Lima  8-1 (3-0). Starcie odbyło się na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół River Plate wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Yordi Vilchez z Alianzy Lima. Była to 14. minuta pojedynku.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy River Plate otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Alvarez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Santiago Simon.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 18. minucie spotkania, gdy Julian Alvarez strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Santiago Simon.

W 19. minucie Milton Casco został zastąpiony przez Eliasa Gomeza.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Julian Alvarez hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-0.

Santiago Simon wywołał eksplozję radości wśród kibiców River Plate, strzelając kolejnego gola w 53. minucie meczu. W 54. minucie kartką został ukarany Arley Rodriguez, zawodnik Alianzy Lima.

W tej samej minucie swoją czwartą bramkę w tym meczu zdobył Julian Alvarez z River Plate. W 56. minucie boisko opuścili zawodnicy Alianzy Lima: Aldair Fuentes, Pablo Lavandeira, Wilmer Aguirre, a na ich miejsce weszli Jairo Concha, Oslimg Mora, Edgar Benitez.

W 57. minucie swojego piątego gola w tym meczu strzelił Julian Alvarez z River Plate. Przy strzeleniu gola asystował Elias Gomez.

Między 65. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy River Plate: Ezequiel Barco, Santiago Simon, na ich miejsce weszli: Agustin Palavecino, Tomas Pochettino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yordiego Vilcheza, Hernana Barcosa zajęli: Fabio Rojas, Miguel Cornejo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 79. minucie spotkania, gdy Elias Gomez zdobył siódmą bramkę. Bramka padła po podaniu Agustina Palavecina.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze River Plate: Braian Romero, Jose Paradela, a na ich miejsce weszli Nicolas De La Cruz, Enzo Fernandez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników River Plate w 83. minucie spotkania, gdy Julian Alvarez strzelił ósmego gola. W 89. minucie bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Pablo Lavandeira.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 8-1.

Jedenastka River Plate była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy River Plate żadną kartką, natomiast zawodnikom Alianzy Lima przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.