Club Atlético Rentistas - Racing Club de Avellaneda 1-1 (1-0). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

22 kwietnia na Estadio Centenario w Montevideo odbył się pojedynek 1. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Atlético Rentistas i Racing Club. Mecz zakończył się remisem 1-1.

J. Cáceres 89'

Już w pierwszych minutach drużyna Racing Club próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 25. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Racing Club i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atlético Rentistas w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę zdobył Ederson Rodríguez. Asystę przy golu zanotował Agustín Acosta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Rentistas.

Na drugą połowę zespół Racing Club wyszedł w zmienionym składzie, za Joaquína Novilla wszedł Maximiliano Lovera. Trener Racing Club postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Matíasa Rojasa i na pole gry wprowadził napastnika Ivána Maggiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie za Kevina Gutiérreza wszedł Fabricio Domínguez. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ramirowi Cristóbalowi z drużyny Atlético Rentistas. Była to 72. minuta spotkania. Leonardo Sigali z Racing Club na osiem minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 26. minucie.

Zespół Racing Club otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Cáceres. Przy zdobyciu bramki pomagał Maximiliano Lovera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Gabriel Arias Arroyo
25′ Carlos Andrés Rodales Ramírez
Leonardo Germán Sigali26′ 82′
Guillermo Fratta Cabrera
Joaquín Ariel Novillo46′
65′ Enzo Joaquín Sosa Romañuk
Nery Andrés Domínguez
Lucas Elías Morales Villalba
Juan José Cáceres  89′
72′ 78′ Ramiro Nicolás Cristóbal Calderón
Leonel Ariel Miranda
71′ Franco Marcelo Pérez Portillo
Matías Nicolás Rojas Romero63′
Agustín Acosta Bentancourt
Eugenio Mena
Francisco Duarte Genta
Kevin Facundo Gutiérrez63′
78′ Facundo Peraza Fontana
Enzo Nahuel Copetti39′
 42′ 71′ Ederson Salomón Rodríguez Lima
Tomás Alejandro Chancalay78′
Emiliano Corujo Sardeña
Gastón Gómez
Alan Sebastián Acevedo Moreira
Lucas Alfonso Orbán Alegre
65′ Richard Martín González Lamas
Lorenzo Melgarejo
78′ Mario Valentín García Fernández
Aníbal Ismael Moreno
71′ Jonathan Urretaviscaya
Héctor Hugo Fértoli78′
78′ Jim Morrison Varela Devotto
Maximiliano Alberto Lovera46′
Nahuel Acosta Da Silva
Iván Gabriel Maggi63′
71′ Emiliano Agustín Villar Vidal
Gastón Nicolás Reniero

Przewaga drużyny Racing Club w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Racing Club, natomiast piłkarzom Atlético Rentistas przyznał dwie żółte.

Drużyna Atlético Rentistas w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Racing Club w drugiej połowie wymienił czterech graczy.