Club Atletico Penarol - Club Atletico Colon 2-1 (0-1). 6. kolejka Copa Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Penarolu wygrała z Colonem Santa Fe 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Campeon del Siglo w Montevideo.

W  spotkaniu 6. kolejki  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Penarolu wygrała  z Colonem Santa Fe  2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Campeon del Siglo w Montevideo.

Od pierwszych minut jedenastka Penarolu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Colonu Santa Fe była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Colonu Santa Fe w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Facundo Farias.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Paolowi Goltzowi z drużyny Colonu Santa Fe. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Colonu Santa Fe.

Na drugą połowę drużyna Penarolu wyszła w zmienionym składzie, za Waltera Gargana wszedł Ignacio Laquintana.

Pablo Ceppelini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Penarolu, zdobywając bramkę w 48. minucie meczu. W 55. minucie Ruben Bentancourt zastąpił Agustina Alvareza.

W 58. minucie kartkę dostał Rafael Delgado, zawodnik Colonu Santa Fe.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Penarolu w 64. minucie spotkania, gdy Hernan Menosse strzelił drugiego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Colonu Santa Fe doszło do zmiany. Gian Nardelli wszedł za Facunda Garcesa.

W następstwie utraty gola trener Colonu Santa Fe postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Federica Lertorę i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Pierottiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Penarolu: Hernan Menosse, Maximo Alonso, Lucas Viatri, na ich miejsce weszli: Agustin Da Silveira, Alejo Cruz, Damian Musto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriga Aliendra, Cristiana Bernardiego, Paola Goltza zajęli: Tomas Moschion, Ramon Abila, Mauro Formica. W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Andrewowi Teutenowi z Colonu Santa Fe.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jedenastka Penarolu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Penarolu żadną kartką, natomiast piłkarzom Colonu Santa Fe pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.