Club Atlético Nacional SA - CD Universidad Católica 2-0 (2-0). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

W pojedynku 1. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 23 kwietnia, zespół Atletico Nacional zwyciężył z Universidadem Catolica 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estadio Hernán Ramírez Villegas w Pereirze.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-23 02:00 | Stadion: Estadio Hernán Ramírez Villegas | Arbiter: Alexis Herrera
Club Atlético Nacional SA
CD Universidad Católica
2
0
A. Andrade 39'
J. Duque 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Atletico Nacional wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Andrés Andrade wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Nacional, zdobywając bramkę w 39. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Jefferson Duque.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Bryan Rovira z zespołu Atletico Nacional. Była to 41. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Nacional w 45. minucie spotkania, gdy Jefferson Duque strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Baldomero Perlaza.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę drużyna Universidadu Catolica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Raimunda Rebolleda wszedł Gonzalo Tapia. W 50. minucie sędzia ukarał kartką Fernanda Zampedriego, piłkarza Universidadu Catolica.

W 56. minucie za Gastóna Lezcana wszedł Diego Valencia. Między 56. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Nacional: Jefferson Duque, Jarlan Barrera, Andrés Andrade, Emanuel Olivera, na ich miejsce weszli: Jonatan Alvez, Alex Castro, Vladimir Hernández, Geisson Perea. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcelina Nuñeza, Alfonsa Parota, Ignacia Saavedry zajęli: Juan Leiva, Juan Cornejo, Diego Buonanotte. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valbera Huertę z Universidadu Catolica, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Baldomera Perlazę z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Atletico Nacional postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Baldomera Perlazę wszedł Jonathan Marulanda, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atletico Nacional utrzymać prowadzenie.

Tomás Pablo Asta-Buruaga Montoya
86′ Emanuel Olivera
Valber Roberto Huerta Jerez83′
Danovis Banguero Lerma
Alfonso Cristián Parot Rojas56′
90′ 90′ Baldomero Perlaza Perlaza
Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza56′
73′ Jarlan Junior Barrera Escalona
Luciano Román Aued
 39′ 85′ Andrés Felipe Andrade Torres
Ignacio Antonio Saavedra Pino73′
41′ Bryan Andrés Rovira Ferreira
Jose Fuenzalida
Sebastián Gómez Londoño
Fernando Matías Zampedri50′
 45′ 73′ Jefferson Andrés Duque Montoya
Juan Francisco Cornejo Palma56′
90′ Jonathan Marulanda Vásquez
Juan Eduardo Fuentes Jiménez
86′ Geisson Alexander Perea Ocoró
Carlos Antonio Salomon Tapia
73′ Alex Stik Castro Giraldo
Gonzalo Andrés Tapia Dubournais46′
73′ Jonatan Daniel Alvez Sagar
Diego Martín Valencia Morello56′
Tomas Ángel Gutiérrez

85′ Vladimir Javier Hernández Rivero

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.