Club Atlético Nacional SA - Argentinos Juniors 0-2 (0-1). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 3. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 7 maja, zespół Atletico Nacional przegrał z Argentinos Juniors 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Manuel Ferreira w Asunciónie.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-07 00:00 | Stadion: Estadio Manuel Ferreira | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
Club Atlético Nacional SA
Argentinos Juniors
0
2
G. Ávalos 18',80'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bryana Rovirę z Atletico Nacional, a w szóstej minucie Kevina Maca z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Argentinos Juniors w 18. minucie spotkania, gdy Gabriel Ávalos zdobył pierwszą bramkę. W 32. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Elíasowi Gómezowi, zawodnikowi Argentinos Juniors.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Argentinos Juniors.

Między 50. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Argentinos Juniors i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Bryan Rovira został zastąpiony przez Aleksa Castro.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Emanuel Olivera osłabiając drużynę Atletico Nacional. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 64. minucie. W 78. minucie w drużynie Atletico Nacional doszło do zmiany. Jonatan Alvez wszedł za Jeffersona Duque'a.

W 80. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gabriel Ávalos z Argentinos Juniors. Chwilę później trener Argentinos Juniors postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Hauchego. Na boisko wszedł Mateo Coronel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jarlana Barrerę z Atletico Nacional, a w 86. minucie Miguela Torréna z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Kevin Mac Allister6′
64′ 71′ Emanuel Olivera
Carlos Gustavo Quintana63′
Geisson Alexander Perea Ocoró
Miguel Ángel Torrén86′
Danovis Banguero Lerma
Jonathan David Gómez81′
2′ 68′ Bryan Andrés Rovira Ferreira
Jonathan Alexis Sandoval Rojas
Baldomero Perlaza Perlaza
Elías José Gómez32′
84′ 89′ Jarlan Junior Barrera Escalona
Franco David Moyano50′ 90′
Sebastián Gómez Londoño
César Gabriel Florentín87′
Andrés Felipe Andrade Torres
Gabriel Ávalos Stumpfs  18′, 80′ 87′
78′ Jefferson Andrés Duque Montoya
Iván Leonardo Colman
68′ Alex Stik Castro Giraldo
Fausto Mariano Vera90′
78′ Jonatan Daniel Alvez Sagar
Marcelo Javier Cabrera Rivero
Tomas Ángel Gutiérrez
Mateo Agustín Coronel81′
89′ Vladimir Javier Hernández Rivero
Emanuel Herrera87′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Argentinos Juniors w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół Atletico Nacional w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Argentinos Juniors w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.