Club Always Ready - Internacional Porto Alegre 2-0 (0-0). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

W pojedynku 1. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna Clubu Always Ready wygrała z Porto Alegre 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Hernando Siles w La Pazie.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-21 00:15 | Stadion: Estadio Hernando Siles | Arbiter: Nicolás Gallo Barragán
Club Always Ready
Internacional Porto Alegre
2
0
F. Saucedo 53'
C. Algarañaz 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vandera z Clubu Always Ready, a w 43. minucie Carlosa Palaciosa z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Porto Alegre wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Palaciosa, Caia Vidala weszli Yuri Alberto, Lucas Ribeiro.

Wysiłki podejmowane przez zespół Clubu Always Ready w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Saucedo. Przy zdobyciu bramki asystował Rodrigo Ramallo.

Między 56. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porto Alegre i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie w jedenastce Clubu Always Ready doszło do zmiany. Samuel Galindo wszedł za Juana Arcego. W tej samej minucie trener Clubu Always Ready postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Vandera wszedł Edemir Rodríguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Clubu Always Ready utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Clubu Always Ready udało się strzelić gola i wygrać.

W 66. minucie Edenílson został zmieniony przez Praxedesa. Między 68. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Porto Alegre i jedną drużynie przeciwnej. Między 69. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clubu Always Ready: Cristhian Machado, Javier Sanguinetti, Marcos Ovejero, na ich miejsce weszli: Marc Enoumba, John Mosquera, Carmelo Algarañaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Ribeira, Moisésa zajęli: Nonato, Rodinei.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu Always Ready w 90. minucie spotkania, gdy Carmelo Algarañaz strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fernando Saucedo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Marcelo Lomba do Nascimento
65′ Harold Oshkaly Cummings Segura
Heitor Rodrigues da Fonseca56′
Jorge Enrique Flores Yrahory
José Gabriel dos Santos Silva88′
Nelson David Cabrera Báez
Víctor Leandro Cuesta
69′ Cristhian Machado Pinto
Moisés Roberto Barbosa68′ 77′
Rodrigo Luis Ramallo Cornejo
Edenílson Andrade dos Santos66′
9′ 66′ Vander Sacramento Vieira
Caio Vidal Rocha46′
 53′ Fernando Javier Saucedo Pereyra
Carlos Alonso Enrique Palacios Núñez43′ 46′
66′ Juan Carlos Arce Justiniano
Rodrigo Dourado Cunha
78′ Marcos Emanuel Ovejero
Mauricio Magalhães Prado62′
78′ Javier Andrés Sanguinetti
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Pedro Domingo Galindo Suheiro
Daniel de Sousa Brito
Juan Sergio Adrián Rodriguez
Leonardo Borges da Silva
69′ Marc Francois Enoumba
Rodinei Marcelo de Almeida77′
Alex Enrique Rambal Ramírez
Lucas Ribeiro dos Santos46′ 69′
66′ Edemir Rodríguez Mercado
Patrick Bezerra do Nascimento
Cristhian Alexseis Arabe Pedraza
Bruno Conceição Praxedes66′
66′ Samuel Galindo Suheiro
Lucas de Ramos Silveira
Robert Enrique Hernández Aguado
Rodrigo Oliveira Lindoso
Josué Limberth Mamani Tumiri
Gustavo Nonato Santana69′
78′  90′ 83′ Carmelo Algarañaz Añez
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
78′ John Jairo Mosquera Mosquera
João Gabriel Martins Peglow

Yuri Alberto Monteiro da Silva46′

Zespół Clubu Always Ready zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Clubu Always Ready, a piłkarzom Porto Alegre przyznał pięć.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.