Club Always Ready - Deportivo Táchira San Cristobal 2-0 (1-0). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

7 maja na Estadio Hernando Siles w La Pazie odbyło się starcie 3. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Clubu Always Ready i Deportivo Táchira. Mecz zakończył się zwycięstwem Clubu Always Ready 2-0.

J. Mosquera 82'

Od pierwszych minut drużyna Clubu Always Ready zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Deportivo Táchira była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu Always Ready w 24. minucie spotkania, gdy Marcos Ovejero zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Javier Sanguinetti.

Między 29. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Deportivo Táchira i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clubu Always Ready.

W 56. minucie Vander został zastąpiony przez Cristhiana Arabe'a. Chwilę później trener Deportivo Táchira postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Gómeza. Na boisko wszedł Freddy Góndola, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 65. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Clubu Always Ready: Javier Sanguinetti, Marcos Ovejero, Juan Arce, na ich miejsce weszli: Josué Mamani, John Mosquera, Robert Hernández. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Covei, Marlona Fernándeza zajęli: Edgar Pérez, Carlos Ramos. W 74. minucie w drużynie Clubu Always Ready doszło do zmiany. Marc Enoumba wszedł za Cristhiana Machada.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu Always Ready w 82. minucie spotkania, gdy John Mosquera strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Ramosa z Deportivo Táchira, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Rodriga Ramalla z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Cristopher Javier Varela Caicedo
36′ Harold Oshkaly Cummings Segura
Nelson Antonio Hernández Bellorín
Jorge Enrique Flores Yrahory
Pablo Jesús Camacho Figueira
Nelson David Cabrera Báez
Lucas Federico Trejo
74′ Cristhian Machado Pinto
José Luis Granados Asprilla
56′ Vander Sacramento Vieira
Francisco Javier Flores Sequera29′
90′ Rodrigo Luis Ramallo Cornejo
Marlon Antonio Fernández Jiménez73′
Fernando Javier Saucedo Pereyra
Maurice Jesús Cova Sánchez
74′ Juan Carlos Arce Justiniano
Yeferson José Velasco Leal41′
 24′ 73′ Marcos Emanuel Ovejero
Michael O'Neal Covea Uzcátegui73′
65′ Javier Andrés Sanguinetti
Lucas Emanuel Gómez Benites61′
Pedro Domingo Galindo Suheiro
Manuel Alejandro Sanhouse Santiago
Juan Sergio Adrián Rodriguez
Diego Enrique Valdés Guerrero
74′ Marc Francois Enoumba
Iverson Elyan Contreras Mora
Alex Enrique Rambal Ramírez
Carlos Alberto Vivas González
Edemir Rodríguez Mercado
Cristian Enrique Cruz Meleán
56′ Cristhian Alexseis Arabe Pedraza
Edgar Fernando Pérez Greco73′
Samuel Galindo Suheiro
Carlos Ignacio Ramos Rodríguez73′ 88′
74′ Robert Enrique Hernández Aguado
Edson Alejandro Tortolero Toro
65′ Josué Limberth Mamani Tumiri
David Alejandro Zalzman Guevara
Carmelo Algarañaz Añez
Douglar Alexander Angarita Martínez
73′  82′ (k.) John Jairo Mosquera Mosquera
Yerson Ronaldo Chacón Ramírez
Junior Kevin Romay Sanchez
Freddy Elías Góndola Smith61′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Deportivo Táchira w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna Clubu Always Ready w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Deportivo Táchira w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.