CFP de la Universidad de Chile - CA San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1-1 (0-0). CONMEBOL Libertadores

W pojedynku rozgrywek CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 11 marca, zespół Universidadu de Chile zremisował z San Lorenzo 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos w Santiago de Chile.

CONMEBOL Libertadores
2021-03-11 01:30 | Stadion: Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos | Arbiter: Raphael Claus
CFP de la Universidad de Chile
CA San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
1
1
Á. Henríquez 76'
F. Di Santo 78'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie za Yeisona Gordilla wszedł Diego Rodríguez. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu czerwoną kartkę obejrzał Diego Braghieri, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Chwilę później trener San Lorenzo postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lucasa Melana wszedł Federico Gattoni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna San Lorenzo nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Universidadu de Chile: Nahuel Luján, Thomas Rodríguez, a na ich miejsce weszli Joaquín Larrivey, Simón Contreras. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Luis Casanova z drużyny gospodarzy. Była to 72. minuta starcia.

Bramkarz San Lorenzo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 76. minucie bramkę zdobył Angelo Henriquez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcelo Cañete.

Zespół Universidadu de Chile krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Franco Di Santo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Federico Gattoni.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marcelo Andrés Herrera Mansilla Barrios
72′ Luis Ignacio Casanova Sandoval
Alejandro César Donatti
Ramon Ginés Arias Quinteros
Diego Luis Braghieri62′
Luis Enrique Del Pino Mago
Gabriel Hernán Rojas17′
15′ Mario Anibal Sandoval Toro
Jalil Juan José Elías
71′ Simón Alberto Contreras Valenzuela
Lucas Santiago Melano64′
 76′ Angelo Henriquez
Yeison Stiven Gordillo Vargas59′
87′ Camilo Andrés Moya Carreño
Julián Eduardo Palacios37′ 79′
Marcelo Cañete
Franco Matías Di Santo  78′ 79′
71′ Joaquín Oscar Larrivey
Víctor Ezequiel Salazar
87′ Sebastián Paolo Galani Villega
Diego Martín Rodríguez Berrini59′
Jimmy Antonio Martínez Ruiz
Óscar David Romero Villamayor
Mauricio Gerardo Morales Olivares
Alexander Díaz
71′ Thomas Rodríguez Trogsar
Nicolás Emanuel Fernández
Cristian Barros Mirabal
Mariano Ezequiel Peralta Bauer
71′ Nahuel Isaías Luján
Ángel Rodrigo Romero Villamayor79′

Franco Troyansky

Przewaga zespołu Universidadu de Chile w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Universidadu de Chile w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.