Cerro - America Cali 1-0 (1-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 26 maja, drużyna Cerra zwyciężyła z Americą Cali 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio General Pablo Rojas w Asunciónie.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-26 02:30 | Stadion: Estadio General Pablo Rojas | Arbiter: Néstor Fabián Pitana
Club Cerro Porteño
Corporacion Deportiva America Cali
1
0
E. Giménez 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Cerra wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Enzo Giménez dla jedenastki Cerra. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Robert Morales.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Wilderowi Vierze z Cerra. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerra.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom America Cali: Héctorowi Quiñónesowi w 56. i Luisowi Pazowi w 58. minucie. Trener Ameriki Cali postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Yesusa Cabrerę i na pole gry wprowadził napastnika Duvána Vergarę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Juanowi Patiñowi z jedenastki gospodarzy. W 75. minucie Wilder Viera został zmieniony przez Alana Rodrígueza. Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ameriki Cali: Jeison Lucumí, Luis Paz, Luis Sánchez, na ich miejsce weszli: Diber Cambindo, Luis Sánchez, Jhoao Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maura Bosellego, Roberta Moralesa zajęli: Aldo Maíz, Sergio Bareiro.

W 88. minucie w drużynie Cerra doszło do zmiany. Pablo Adorno wszedł za Claudia Aquina. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cristian Camilo Arrieta Medina
68′ Juan Gabriel Patiño Martínez
Rafael Andrés Carrascal Avilez
 5′ Enzo Daniel Giménez Rojas
Yesus Segundo Cabrera Ramírez65′
88′ Claudio Ezequiel Aquino
Luis Alejandro Paz Mulato58′ 75′
45′ 75′ Wilder Viera Caballero
Santiago Moreno
82′ Robert Osmar Morales Benítez
Adrian Ramos
75′ Mauro Boselli
Jeison Steven Lucumí Mina75′
Miguel Angel Martínez Irala
Diego Alejandro Novoa Urrego
88′ Pablo Javier Adorno Martínez
Diber Armando Cambindo Abonia75′
75′ Aldo Agustín Maíz Gill
Guillermo Murillo
Roberto Carlos Ramírez Antúnez
Jhoao Leandro Rodríguez González86′
75′ Alan Francisco Rodríguez Armoa
Duván Andrés Vergara Hernández65′
82′ Sergio Elías Bareiro Cardozo

Mateus Gonçalves Martins

Fernando Fabián Ovelar Martínez

Przewaga zespołu Ameriki Cali w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.