CD Universidad Católica del Ecuador - Liverpool Montevideo 3-0 (2-0). CONMEBOL Libertadores

3 marca na Estadio Olímpico Atahualpa w Quito odbył się pojedynek rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CD Universidad Católica del Ecuador a Liverpoolu Montevideo. Mecz zakończył się zwycięstwem CD Universidad Católica del Ecuador 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężył zespół Liverpoolu Montevideo tylko 2-1, więc awans wywalczyła drużyna CD Universidad Católica del Ecuador.

CONMEBOL Libertadores
2021-03-03 01:30 | Stadion: Estadio Olímpico Atahualpa | Arbiter: Alexis Herrera
G. De Los Santos 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Liverpoolu Montevideo.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CD Universidad Católica del Ecuador: Lisandrowi Alzugarayowi w 8. i Guillermowi De Los Santos w 31. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juan Tévez wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Universidad Católica del Ecuador, zdobywając bramkę w 37. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Universidad Católica del Ecuador w 44. minucie spotkania, gdy Walter Chalá strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Lisandro Alzugaray.

Na drugą połowę drużyna Liverpoolu Montevideo wyszła w zmienionym składzie, za Franca Romera wszedł Gastón Pérez. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Waltera Chalę z CD Universidad Católica del Ecuador, a w 67. minucie Gonzala Péreza z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie za Diego Armasa wszedł Edder Farías. W 71. minucie Andrés Pereira został zmieniony przez Jeana Rosso, a za Lucasa Ocampa wszedł na boisko Gonzalo Bueno, co miało wzmocnić jedenastkę Liverpoolu Montevideo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lisandra Alzugaraya na Jorge Valencię.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Universidad Católica del Ecuador w 74. minucie spotkania, gdy Guillermo De Los Santos zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Facundo Martínez.

W 77. minucie Fabricio Díaz został zmieniony przez Martína Fernándeza, a za Hernána Figuereda wszedł na boisko Bruno Correa, co miało wzmocnić jedenastkę Liverpoolu Montevideo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Téveza na Williana Cevallos. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę Martínowi Fernándezowi z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Carlos Sebastián Lentinelly Villavicencio
 74′ 31′ Guillermo Gabriel De Los Santos Viana
Andrés Federico Pereira Castelnoble71′
68′ Diego Andrés Armas Benavides
Camilo Damián Cándido Aquino
José Joel Carabalí Prado
Lucas Agustín Ocampo Galván72′
8′ 73′ Lisandro Joel Alzugaray
Fabricio Díaz Badaracco77′
 37′ 87′ Juan Manuel Tévez
Juan Ignacio Ramírez Polero
 44′ 59′ Walter Leodán Chalá Vásquez
Mathías Rodrigo Pintos Chagas
87′ Willian Daniel Cevallos Caicedo
Alan Damián Medina Silva
73′ Jorge Daniel Valencia Angulo
Gastón Alejandro Pérez Conde46′
Santiago Gabriel Zamora Araujo
Álex Bacilio Vázquez Álvez
68′ Edder José Farías Martínez
Santiago Nicolás Viera Moreira

Gonzalo Diego Bueno Bingola72′

Ezequiel Alexandre Escobar Luna

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Liverpoolu Montevideo przyznał dwie.

Zespół CD Universidad Católica del Ecuador w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.