CD Universidad Católica del Ecuador - Club Libertad Asuncion 0-1 (0-1). CONMEBOL Libertadores

10 marca na Estadio Olímpico Atahualpa w Quito odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CD Universidad Católica del Ecuador i Libertadu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Libertadu 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-03-10 23:15 | Stadion: Estadio Olímpico Atahualpa | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
CD Universidad Católica del Ecuador
Club Libertad Asuncion
0
1
R. Bogarín 38'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Libertadu zdobył Rodrigo Bogarín w 38. minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Iván Franco.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Libertadu.

Na drugą połowę jedenastka CD Universidad Católica del Ecuador wyszła w zmienionym składzie, za Diego Armasa, Kevina Mindę weszli Christian Oña, Gustavo Cortez. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Ferreirę z Libertadu, a w 61. minucie Christiana Oñę z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie za Pedro Delvallego wszedł Adrián Martínez. W tej samej minucie Iván Franco został zmieniony przez Héctora Villalbę, co miało wzmocnić drużynę Libertadu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lisandra Alzugaraya na Jorge Valencię. Po chwili trener Libertadu postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodriga Bogarína wszedł Daniel Bocanegra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Libertadu utrzymać prowadzenie.

Od 79 minuty boisko opuścili piłkarze CD Universidad Católica del Ecuador: Facundo Martínez, Walter Chalá, na ich miejsce weszli: Willian Cevallos, Davinson Jama. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Ferreiry, Alexandra Mejii zajęli: Diego Viera, Julio Enciso. W 83. minucie kartką został ukarany Adrián Martínez, zawodnik Libertadu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Cristian Javier Báez
46′ Kevin Andres Minda Ruales
Alexander Nahuel Barboza Ullúa
Marcos Andrés López Cabrera
Carlos Ayrton Cougo Rivero15′
79′ Facundo Martín Martínez Montagnoli
Iván René Franco Díaz68′
77′ Lisandro Joel Alzugaray
Alexander Mejia21′ 84′
90′ Walter Leodán Chalá Vásquez
Pedro Reinaldo Delvalle Romero68′
46′ Diego Andrés Armas Benavides
Ramón Martínez López
José Joel Carabalí Prado
Rodrigo Manuel Bogarín Giménez  38′ 78′
37′ Juan Manuel Tévez
Carlos Sebastián Ferreira Vidal56′ 84′
Darwin Patricio Cuero Anangonó
Rodrigo Mario Morínigo Acosta
Lucas Cueva Gordillo
Carlos María Servín Caballero
46′ Gustavo Orlando Cortez Quiñónez
Daniel Eduardo Bocanegra Ortíz78′
Gregori Alexander Anangonó Minda
José María Canale Domínguez
79′ Willian Daniel Cevallos Caicedo
Diego Francisco Viera Ruiz Díaz84′
Andrew Sebastián Draper Villavicencio
Julio César Enciso Espínola84′
90′ Davinson Alexander Jama Guzmán
Bautista Merlini
46′ 61′ Christian Andrés Oña Alcocer
Adrián Emmanuel Martínez68′ 83′
Rockson Alexander Renteria Ovando
Alfio Ovidio Oviedo Álvarez
77′ Jorge Daniel Valencia Angulo
Héctor Daniel Villalba68′
Santiago Gabriel Zamora Araujo

Przewaga zespołu CD Universidad Católica del Ecuador w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Libertadu, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.