CD Universidad Católica - Club Atlético Nacional SA 2-0 (1-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 27 maja, zespół Universidadu Catolica wygrał z Atletico Nacional 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio San Carlos de Apoquindo w Santiago de Chile.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-27 04:00 | Stadion: Estadio San Carlos de Apoquindo | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
CD Universidad Católica
Club Atlético Nacional SA
2
0
L. Aued 9'
D. Valencia 79'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków zespół Universidadu Catolica wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Universidadu Catolica w dziewiątej minucie spotkania, gdy Luciano Aued strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Marcelino Nuñez.

Od 22. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Universidadu Catolica.

W 52. minucie kartką został ukarany Marcelino Nuñez, piłkarz Universidadu Catolica. Trener Atletico Nacional wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Castro. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Neyder Moreno.

Między 67. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atletico Nacional i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Universidadu Catolica postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Edsona Pucha. Na boisko wszedł Clemente Montes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Yersona Candela wszedł Jonatan Alvez.

W tej samej minucie Emanuel Olivera został zmieniony przez Brayana Córdobę, co miało wzmocnić zespół Atletico Nacional. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luciana Aueda na Felipe Gutierreza.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Universidadu Catolica, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik ustalił Diego Valencia. Przy strzeleniu gola pomógł Clemente Montes.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Tomás Asta-Buruaga z drużyny gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Francisco Silva, Alfonso Parot, a na ich miejsce weszli Juan Leiva, Juan Cornejo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Duque
67′ Sebastián Andrés Perez Kirby
Aldair Alejandro Quintana Rojas
52′ Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza
Yerson Candelo Miranda45′ 74′
90′ Tomás Pablo Asta-Buruaga Montoya
Emanuel Olivera74′
Valber Roberto Huerta Jerez
Geisson Alexander Perea Ocoró
90′ Juan Francisco Cornejo Palma
Danovis Banguero Lerma
Erwin Branco Ampuero Vera
Baldomero Perlaza Perlaza
90′ Juan Andrés Leiva Mieres
Neyder Stiven Moreno Betancur62′
 9′ 78′ Luciano Román Aued
Andrés Felipe Andrade Torres
36′ Ignacio Antonio Saavedra Pino
Bryan Andrés Rovira Ferreira68′
74′ Edson Raúl Puch Cortés
Jarlan Junior Barrera Escalona
 79′ 22′ Diego Martín Valencia Morello
Jefferson Andrés Duque Montoya
José Martín Ballesteros Vera
David Santiago Agudelo Ospina
Vicente Bernedo García-Huidobro
Kevin Leonardo Mier Robles
90′ Alfonso Cristián Parot Rojas
Brayan Stiven Córdoba Barrientos74′
Carlos Antonio Salomon Tapia
Nicolás Hernández Rodríguez
78′ Felipe Gutierrez
Jonathan Marulanda Vásquez
90′ Francisco Silva
Alex Stik Castro Giraldo62′
Alexander Ernesto Aravena Guzmán
Michael Steven Chacón Ibargüen
Gastón Adrián Lezcano
Sebastián Gómez Londoño
74′ Clemente José Montes Barroilhet
Yerson Mosquera Valdelamar

Deinner Alexander Quiñónes Quiñónes

Jonatan Daniel Alvez Sagar74′

Vladimir Javier Hernández Rivero71′

Przewaga zespołu Atletico Nacional w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Atletico Nacional w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.