CD Universidad Católica - Argentinos Juniors 0-2 (0-1). 2. kolejka CONMEBOL Libertadores

30 kwietnia na Estadio San Carlos de Apoquindo w Santiago de Chile odbyło się spotkanie 2. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Universidadu Catolica i Argentinos Juniors. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Argentinos Juniors 2-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-30 00:00 | Stadion: Estadio San Carlos de Apoquindo | Arbiter: Gery Vargas
CD Universidad Católica
Argentinos Juniors
0
2
C. Florentín 23'
G. Hauche 50'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Argentinos Juniors w 23. minucie spotkania, gdy César Florentín zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jonathan Sandoval.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał César Florentín z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Argentinos Juniors.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Argentinos Juniors, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik ustalił Gabriel Hauche. Asystę zaliczył Elías Gómez.

W 52. minucie kartką został ukarany Raimundo Rebolledo, piłkarz gospodarzy. W 55. minucie Luciano Aued został zastąpiony przez Juana Leivę. Między 55. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Argentinos Juniors: César Florentín, Gabriel Ávalos, Jonathan Gómez, Gabriel Hauche, Elías Gómez, na ich miejsce weszli: Horacio Carabajal, Emanuel Herrera, Matías Romero, Javier Cabrera, Iván Colman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ignacia Saavedry, Diego Buonanottego, Raimunda Rebolleda, Marcelina Nuñeza zajęli: Francisco Silva, Edson Puch, Jose Fuenzalida, Felipe Gutierrez.

W 56. minucie kartkę dostał Tomás Asta-Buruaga, zawodnik Universidadu Catolica. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Lucas Abraham Chávez
52′ 71′ Raimundo Andrés Rebolledo Valenzuela
Marco Genare Di Cesare
56′ Tomás Pablo Asta-Buruaga Montoya
Lucas Hernán Villalba
Valber Roberto Huerta Jerez
Miguel Ángel Torrén
Alfonso Cristián Parot Rojas
Jonathan David Gómez74′
71′ Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza
Jonathan Alexis Sandoval Rojas
55′ Luciano Román Aued
Elías José Gómez90′
55′ Ignacio Antonio Saavedra Pino
Franco David Moyano
56′ Diego Mario Buonanotte Rende
Horacio Gabriel Carabajal68′
71′ Jose Fuenzalida
Iván Leonardo Colman90′
Carlos Antonio Salomon Tapia
Matías Pisano
71′ Felipe Gutierrez
Matías Alexis Romero74′
55′ Juan Andrés Leiva Mieres
Diego Sosa
55′ Francisco Silva
Mateo Agustín Coronel
56′ Edson Raúl Puch Cortés
Emanuel Herrera68′

Piłkarze Universidadu Catolica otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.