CD Unión La Calera - LDU Quito 2-2 (1-0). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 1. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 22 kwietnia, zespół CD Unión La Calera zremisował z LDU Quito 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Nicolás Chahuán Nazar.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-22 04:00 | Stadion: Estadio Municipal Nicolás Chahuán Nazar | Arbiter: Gery Vargas
CD Unión La Calera
Liga Deportiva Universitaria de Quito
2
2
A. Vilches 18',70'
B. Arce 51',83'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy CD Unión La Calera otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Andrés Vilches.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonzala Castellaniego z CD Unión La Calera, a w 43. minucie Paula Zunina z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Unión La Calera.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak zespół LDU Quito doprowadził do remisu. Gola strzelił Billy Arce. Przy strzeleniu gola pomógł Pedro Perlaza.

W 65. minucie za Cristiana Martíneza wszedł Luis Amarilla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę CD Unión La Calera przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-1 zdobył ponownie na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy Andrés Vilches.

Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy LDU Quito: Luis Ayala, Lucas Piovi, Paulo Zunino, na ich miejsce weszli: Djorkaeff Reasco, Joseph Espinoza, José Quinteros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yerca Oyanedela, Andrésa Vilchesa zajęli: Ariel Martínez, Víctor González.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 83. minucie Billy Arce po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2. Asystę zaliczył Joseph Espinoza.

W samej końcówce spotkania arbiter ukarał kartką José Quinterosa, piłkarza LDU Quito. W następstwie utraty bramki trener CD Unión La Calera postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Estebana Valencię i na pole gry wprowadził napastnika Matiasa Cavalleriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Moisés David Corozo Cañizares
74′ Yerco Abraham Oyanedel Hernández
Christian Geovanny Cruz Tapia
90′ Esteban Cristóbal Valencia Reyes
Jordy José Alcívar Macías
Érick Wiemberg Higuera
Paulo Matías Zunino Escudero43′ 78′
37′ Gonzalo Pablo Castellani
Luis Miguel Ayala Brucil77′
Jeisson Andrés Vargas Salazar
Lucas Ezequiel Piovi77′
 18′, 70′ 81′ Andrés Alejandro Vilches Araneda
Frank Joel Ventura Gaspar
81′ Víctor Miguel González Chang
Joseph Alejandro Espinoza Montenegro77′
Gustavo Javier Iturra Matus
Djorkaeff Neicer Reasco González77′
74′ Ariel Elías Martínez Arce
Luis Antonio Amarilla Lencina65′
Jorge Luís Valdivia Toro

90′ Matias Cavalleri Lopetegui

Jorge Sebastián Sáez

Pedro Iván Sánchez Torrealba

Zawodnicy CD Unión La Calera dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół CD Unión La Calera w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.