CD Popular Junior FC SA - Independiente Santa Fe SA 1-1 (1-1). 1. kolejka CONMEBOL Libertadores

23 kwietnia na Estadio Metropolitano Roberto Meléndez w Barranquilli odbyło się starcie 1. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Populara Junior i Independiente' Santa Fe SA. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-23 04:00 | Stadion: Estadio Metropolitano Roberto Meléndez | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
CD Popular Junior FC SA
Independiente Santa Fe SA
1
1
F. Hinestroza 31'
K. Osorio 35'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Populara Junior w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Fredy Hinestroza.

Zawodnicy Independiente' Santa Fe SA odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Kelvin Osorio.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Populara Junior wyszedł w zmienionym składzie, za Fabiána Ángela, Edwina Velasca weszli Larry Vásquez, Gabriel Fuentes. W 54. minucie za Johana Caballera wszedł Jhon Velásquez.

W 62. minucie Germán Mera został zmieniony przez Dany'ego Rosera, a za Johna Pajoya wszedł na boisko Luis González, co miało wzmocnić drużynę Populara Junior. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Ramosa na Andrésa Renteríę. W 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Carlos Arboleda osłabiając zespół Independiente' Santa Fe SA. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 24. minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Independiente' Santa Fe SA doszło do zmiany. Ciro Porras wszedł za Kelvina Osorię.

Trener Populara Junior postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Homera Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Carmela Valencię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Fáiner Torijano Cano29′
62′ Germán Mera Cáceres
Jeisson Andrés Palacios Murillo
46′ Edwin Alexis Velasco Uzuriaga
Dairon Mosquera Chaverra
86′ Homer Enrique Martínez Yepez
Rubén Leonardo Pico Carvajal
70′ John Fredy Pajoy Ortíz
Johan Camilo Caballero Cristancho54′
 31′ Fredy Hinestroza Arias
Kelvin David Osorio Antury  35′ (k.) 74′
6′ 46′ Fabián Steven Ángel Bernal
Fabio Alejandro Delgado Tacán
46′ Gabriel Rafael Fuentes Gómez
Alejandro Moralez Rocha
Marlon Javier Piedrahita Londoño
Miguel Ángel Nazarit Mina
62′ Dany Alejandro Rosero Valencia
Luis Manuel Seijas Gunther
46′ Larry Vásquez Ortega
Enrique Carlos Serje Orozco
70′ Luis Daniel González Cova
Jhon Jairo Velásquez Turga54′
Daniel Moreno Mosquera
Juan Sebastián Pedroza Perdomo
86′ Carmelo Enrique Valencia Chaverra
Andrés Jair Rentería Morelo68′

Zawodnicy Independiente' Santa Fe SA otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Independiente' Santa Fe SA w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.