CA River Plate Buenos Aires - CA Paranaense Kurytyba 1-0 (0-0). CONMEBOL Libertadores

1 grudnia na Estadio Libertadores de América w Avellanedzie odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami River Plate a Atletico Paranaense. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem River Plate 1-0, który wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2020-12-01 23:15 | Stadion: Estadio Libertadores de América | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
CA River Plate Buenos Aires
CA Paranaense Kurytyba
1
0
N. De La Cruz 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom River Plate i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Erickowi z zespołu Atletico Paranaense. Była to 51. minuta pojedynku. W 68. minucie za Luisa Gonzaleza wszedł Ravanelli.

W tej samej minucie w jedenastce Atletico Paranaense doszło do zmiany. Renato Kayzer wszedł za Henrique Waltera. W tej samej minucie trener River Plate postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Ignacia Fernándeza. Na boisko wszedł Jorge Carrascal, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Richard został zmieniony przez Wellingtona, a za Carlosa Eduarda wszedł na boisko Fabinho, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matíasa Suáreza na Juliána Álvareza.

Jedyną bramkę meczu dla River Plate zdobył Diego De La Cruz w 84. minucie. W następstwie utraty bramki trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Lucasa Haltera i na pole gry wprowadził napastnika Guilherme Bissolego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 89. minucie w zespole River Plate doszło do zmiany. Leonardo Ponzio wszedł za Diego De La Cruza.

Lucas Halter86′
68′ Ignacio Martín Fernández
Leonardo Cittadini
Gonzalo Ariel Montiel
Thiago Heleno Henrique Ferreira
14′ Milton Casco
Christian Roberto Alves Cardoso
 84′ 84′ (k.) 31′ 89′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Luis Oscar Gonzalez68′
Enzo Perez
Richard Cândido Coelho76′
Rafael Santos Borré Maury
Carlos Eduardo Ferreira de Souza76′
77′ Matías Ezequiel Suárez
Wellington Aparecido Martins76′
68′ Jorge Andrés Carrascal Guardo
Fabio Augusto Luciano da Silva76′
89′ Leonardo Daniel Ponzio
Bruno da Silva Costa Leite
Santiago Sosa
Ravanelli Ferreira dos Santos68′
Bruno Zuculini
Guilherme Bissoli Campos86′
77′ Julián Álvarez
Jorge de Moura Xavier
Federico Girotti Bonazza
Renato Kayzer de Souza68′
Lucas David Pratto

Jedenastka River Plate zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Atletico Paranaense.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna River Plate w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Atletico Paranaense w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.