CA Mineiro Belo Horizonte - Deportivo La Guaira 4-0 (2-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

26 maja na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i La Guaira. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 4-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-26 02:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Nicolás Lamolina
Nathan 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Atlético Mineiro zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny La Guaira była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 28. minucie spotkania, gdy Jefferson Savarino zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Hulk.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Marrony.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Hulk. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Przy strzeleniu gola pomagał Ignacio Fernández.

W 55. minucie Carlos Cermeño został zmieniony przez Ronalda Lucenę. Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Atlético Mineiro: Jefferson Savarino, Marrony, Tchê Tchê, Ignacio Fernández, Allan, na ich miejsce weszli: Eduardo Vargas, Eduardo Sasha, Federico Zaracho, Nathan, Hyoran. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Louisa Peñy, Charlisa Ortiza, Yohana Cumany, Francisca Pola zajęli: José Reyes, José Riasco, Jon Aramburu, Clyde García. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Allana z Atlético Mineiro, a w 72. minucie Charlisa Ortiza z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Nathan. Asystę zaliczył Guilherme Arana.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Yohán Eduardo Cumana Hernández87′
77′ Danilo das Neves Pinheiro
Francisco Andrés La Mantia Pipaón
82′ Ignacio Martín Fernández
Arles Eduardo Flores Crespo
68′ 83′ Allan Rodrigues de Souza
Louis Ángelo Peña Puentes55′
 28′ 71′ Jefferson David Savarino Quintero
Carlos Eduardo Cermeño Uzcátegui55′
 50′ Givanildo Vieira de Souza
Francisco Emilio Pol Hurtado87′
 44′ 71′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Agnel José Flores Hernández
83′ Hyoran Kauê Dalmoro
Clyde Nick García Segura87′
82′  90′ Nathan Allan de Souza
Ronaldo Vidal Lucena Torrealba55′
Jair Rodrigues Júnior
Guillermo León Marín Pino
77′ Federico Matías Zaracho
Kervin Mario Andrade Navarro
71′ Eduardo Colcenti Antunes
José Miguel Reyes Marín55′
Sávio Moreira de Oliveira
José Alexander Riasco Brizuela84′
71′ Eduardo Vargas
Yackson Stiven Rivas

Jedenastka Atlético Mineiro była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.