CA Mineiro Belo Horizonte - Club Cerro Porteño 4-0 (2-0). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 3. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 5 maja, drużyna Atlético Mineiro wysoko wygrała z Cerrem 4-0 (2-0). Mecz odbył się na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-05 00:15 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Néstor Fabián Pitana
E. Vargas 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Cerra wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w dziewiątej minucie spotkania, gdy Hulk zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Allana z Atlético Mineiro, a w 35. minucie Juana Patiña z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Hulk. Asystę zaliczył Jefferson Savarino.

Drugą połowę jedenastka Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Allana wszedł Jair. Także zespół Cerra rozpoczął w zmienionym składzie, za Maura Bosellego wszedł Robert Morales. W 53. minucie Enzo Giménez został zastąpiony przez Mateusa Gonçalvesa.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jaira z Atlético Mineiro, a w 66. minucie Mathíasa Villasantiego z drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cerra doszło do zmiany. Fernando Ovelar wszedł za Federica Carriza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jefferson Savarino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro, strzelając kolejnego gola w 73. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Tchê Tchê.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Cerra: Sergio Bareiro, Damián Bobadilla, a na ich miejsce weszli Claudio Aquino, Ángel Cardozo. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Alexisowi Duartemu, piłkarzowi Cerra. Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił wzmocnić linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Kena. Na boisko wszedł Diego Tardelli, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Eduardo Vargas. Asystę przy bramce zaliczył Guilherme Arana.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Santiago Arzamendia Duarte
85′ Danilo das Neves Pinheiro
Ángel Rodrigo Cardozo Lucena77′
Ignacio Martín Fernández
Enzo Daniel Giménez Rojas53′
20′ 46′ Allan Rodrigues de Souza
Claudio Ezequiel Aquino77′
 73′ 87′ Jefferson David Savarino Quintero
Mathías Adalberto Villasanti Rolón66′
 9′, 45′ 85′ Givanildo Vieira de Souza
Federico Gastón Carrizo67′
84′ Marcos da Silva França
Julio Daniel dos Santos Rodriguez
85′ Alan Steven Franco Palma
Aldo Agustín Maíz Gill
46′ 64′ Jair Rodrigues Júnior
Sergio Elías Bareiro Cardozo77′
85′ Eduardo Colcenti Antunes
Mateus Gonçalves Martins53′
84′ Diego Tardelli Martins
Robert Osmar Morales Benítez46′
87′  90′ Eduardo Vargas
Fernando Fabián Ovelar Martínez67′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Cerra. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.