CA Boca Juniors Bueons Aires - Santos FC Sao Paulo 2-0 (0-0). 2. kolejka CONMEBOL Libertadores

28 kwietnia na Estadio Alberto José Armando w Ciudadzie de Buenos Aires odbyło się starcie 2. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Boca Juniors i Santos. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Boca Juniors 2-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-04-28 02:30 | Stadion: Estadio Alberto José Armando | Arbiter: Jesús Valenzuela Sáez
CA Boca Juniors Bueons Aires
Santos FC Sao Paulo
2
0
C. Tevez 47'
S. Villa 69'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań zespół Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna ”Los Xeneizes” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Santos była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Viniciusowi w 35. i Parze w 40. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Los Xeneizes” w 47. minucie spotkania, gdy Carlos Tevez strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Lisandro López.

Między 56. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Vinicius został zastąpiony przez Kaia Jorgego.

Jedenastka Santos ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastián Villa. Asystę zaliczył Carlos Tevez.

Chwilę później trener Boca Juniors postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Agustína Almendrę wszedł Leonardo Jara, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristiana Medinę z ”Los Xeneizes”, a w 74. minucie Alisona z drużyny przeciwnej. Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santos: Lucas Braga, Marcos Leonardo, Gabriel Pirani, Pará, na ich miejsce weszli: Ângelo Borges, Jean Mota, Lucas Lourenço, Mádson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cristiana Mediny, Carlosa Teveza, Cristiana Pavóna zajęli: Julio Buffarini, Franco Soldano, Javier Obando.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luan Peres Petroni
56′ Gonzalo Agustín Sández
Felipe Jonatan Rocha Andrade
73′ 80′ Cristian Nicolás Medina
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho35′ 63′
72′ Agustín Ezequiel Almendra
Gabriel Cordeiro Pirani77′
Alan Gonzalo Varela
Alison Lopes Ferreira74′
60′ 86′ Cristian David Pavón
Mário Sérgio Santos Costa
 47′ 85′ Carlos Tevez
Marcos Leonardo Santos Almeida58′ 77′
 69′ Sebastián Villa Cano
Lucas Braga Ribeiro76′
Javier Hernán García
Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
80′ Julio Alberto Buffarini
John Victor Maciel Furtado
Renzo Giampaoli
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
72′ Leonardo Rafael Jara
Jean Mota Oliveira de Sousa77′
86′ Javier Agustín Obando
Ângelo Gabriel Borges Damaceno76′
85′ Franco Soldano
Jonathan Copete Valencia
Oscar Exequiel Zeballos
Renyer Luan De Olivera Damasceno

Kaio Jorge Pinto Ramos63′

Piłkarze Boca Juniors dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół ”Los Xeneizes” w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.